Придбати продукцію

На сайті ви маєте можливість придбати товари не тільки в роздріб, але й гуртом. Якщо ви бажаєте обрати товар на суму від 500 грн до 1000 грн, або в кількості від трьох до семи виробничих ящиків, обирайте «роздрібна торгівля». Якщо ж ви бажаєте придбати товар великою партією та співпрацювати з нами на постійній основі, обирайте «гуртова торгівля»!

Гуртова
торгівля
Роздрібна
торгівля
Публікації  /  Ознаки сплячки дикої природи

Ознаки сплячки дикої природи

Більшість диких тварин восени впадає в сплячку. Це найефективніший спосіб пережити зиму. Замість того, щоб шукати їжу (її дуже мало), вони закриваються і відсиджують.

 

Справжня сплячка передбачає уповільнення серцебиття та дихання, а також зниження температури тіла, але більшість входить у стан «заціпеніння», коли температура тіла падає лише незначно. Вони періодично прокидаються і повертають температуру тіла до нормальної, перш ніж повернутися до сну. До кінця не зрозуміло, чому вони це роблять, але це може пояснити випадкові спостереження за їжаками чи кажанами взимку.

Серед тих, хто зимує у вашому саду взимку, є їжаки, амфібії, рептилії та комахи, зокрема джмелі, метелики та оси. Деякі комахи впадають у сплячку, будучи дорослими, наприклад метелики павич і черепаха. Інші впадають у сплячку як личинки або лялечки. Незалежно від виду, він розробив власний метод, щоб пережити холодні місяці, аж до весни.

 

Зазвичай ви не зможете побачити дику природу в сплячці, але в цьому й суть – для дикої природи безпечніше залишатися прихованою. Вони могли заритися глибоко в ґрунт або компостний контейнер, заховатися в декоративній траві чи скласти крила під шматком кори чи дахом сараю, і ми повинні бути обережними, щоб не потурбувати їх. Однак ви можете помітити ознаки сплячки дикої природи. Відкрийте для себе п’ять основних ознак сплячки нижче.


Купа листя

Дика природа в сплячому режимі - їжак в листі
Дика природа в сплячому режимі - їжак в листі

Купа листя може з’явитися в кутку вашого саду, у вашому компостному баку або за сараєм. Це може означати, що їжак впав у сплячку, оскільки вони часто збирають власний матеріал для вистилання своєї сплячки. Майте на увазі, що їжаки можуть впасти в сплячку в купах багаття, яке може спричинити жахливі травми та смерть, якщо їх запалити.


Рух у вашому ставку

Дика природа в сплячці - жаба в ставку
Дика природа в сплячці - жаба в ставку

Тіні та рухи на дні вашої водойми можуть означати, що тут жаби впадають у сплячку. Зазвичай це самці жаб, які, здається, воліють зимувати тут, а не в мулі чи під листям, як це роблять самки та інші земноводні. Вони можуть дихати шкірою і можуть періодично пересуватися по водоймі.

 

Листя на стінах

Спляча дика природа - метелик павич
Спляча дика природа - метелик павич
 

Листя, прикріплені до стіни, можуть насправді не бути листям. У дорослому стані зимують метелики павич, черепаха, червоний адмірал і кома. Іноді вони впадають у сплячку групами, закриваючи крила та тримаючись за суху, захищену поверхню, наприклад, під шматком дерева, поставленим під кутом до стіни, або під дахом вашого сараю.Насипи ґрунту

Невеликі горби ґрунту навесні можуть означати, що копаючі бджоли гніздяться на вашому газоні та/або бордюрах. У цьому випадку їхні нащадки зимуватимуть там до наступної весни, коли вони вийдуть із своїх гнізд, спаровуються та відкладуть яйця, а потім помруть. Дочірні матки джмелів також зимують у землі, закопуючись
у ґрунт.


Довга трава

Спляча жива природа - довга трава
Спляча жива природа - довга трава

Довга трава не є суто ознакою зимової сплячки, але там, безсумнівно, будуть тварини, які сплять. Гусениці метеликів і метеликів можуть зариватися у довгу траву разом із жуками та іншими личинками. Деякі метелики крутять лялечки, які звисають із травинок.

Як захистити диких тварин, що сплять

  • Перш ніж розпалювати багаття, перевірте, чи не сховалися в них істоти.
  • Якщо ви випадково відкопали джмеля, не закопуйте його повторно. Помістіть його в прохолодне й сухе місце, наприклад, на купу листя.
  • Якщо ви потурбували повільного хробака, покладіть його на компостну купу, злегка прикривши матеріалом.
  • Якщо ви розбудили метелика, зловіть його в коробку від взуття і віднесіть до свого сараю. Там буде добре, але не забудьте випустити його навесні.
  • Якщо ви помітили рухливого їжака, запропонуйте йому воду та їжу (підійде курячий аромат, корм для котів чи собак) і залиште його. Скоро десь приживеться.

Останні публікації

Ідеї ​​контейнерів для овочів на підвіконні
20.02.2023

Ідеї ​​контейнерів для овочів на підвіконні

З кількома горщиками та контейнерами, розставленими на підвіконнях, ви можете мати свіжі овочі та листя салату на відстані дрібної відстані від кухонного столу.

Детальніше...
Рослини, які не потребують підв'язування
20.02.2023

Рослини, які не потребують підв'язування

Високі шпилі квітучих рослин залишаються популярними, починаючи від котеджних садів і закінчуючи сміливими багаторічними рослинами в схемах посадок у стилі прерій. Але ні для кого не секрет, що домогтися того, щоб така комбінація посадок виглядала гарно, є важкою роботою, не в останню чергу тому, що багаторічники потребують мульчування, зрізання, підстригання та поділу. І багато вимагають ставки.

Детальніше...
Способи змішування їстівних і декоративних рослин
19.02.2023

Способи змішування їстівних і декоративних рослин

Їстівні та декоративні рослини не потрібно вирощувати окремо в саду. Насправді вирощувати їх поруч є багато переваг.

Детальніше...