Основні причини жовтизни листя драцени
Зміст
Особливості драцени
Драцена — екзотична рослина, яка за своїм виглядом нагадує пальму. Це одна з найпопулярніших кімнатних рослин. Її батьківщиною є Африка, але деякі види походять із Азії та Америки. Вона досить невибаглива в догляді. Рослина не боїться температурних перепадів, невимоглива до щоденного поливу та освітлення. Часто трапляється, що навіть при правильному догляді в драцени жовтіє й опадає листя. Чому так відбувається?
Фактори жовтизни листя
Якщо у драцени пожовтіло листя, то варто звернути увагу на причини такого стану. Що може викликати таку реакцію? Так чому жовтіють листя у драцени? Ось основні чинники, які впливають на такий стан рослини.
- Вік. Листя драцени може жити близько 1,5-2 років, а потім починає жовтіти й сохнути. Мертву частину рослини рекомендується видалити, щоб не псувати зовнішній вигляд. Не варто відрізати повністю весь листочок, досить прибрати ту, частину, що пожовтіла або засохла.
- Надмірний полив. При неправильному зволоженні можуть з'явитися жовті плями на драцені. У літню пору поливати її потрібно через день, а в зимовий— 2 рази на тиждень.
- Сухе повітря має на рослину згубний вплив. Через сухість у приміщенні у вічнозеленої драцени массанжеани жовтіють листя, але ж так хочеться уберегти рослину. Тому потрібно розміщувати її в кімнаті з вологістю не менше 65%.
- Застояна вода в листяних пазухах також здатна викликати жовтизну. Тому поливати її потрібно акуратно.
- У драцени після пересадки жовтіє листя. Можливою причиною може бути пошкодження кореневої системи. Рекомендується підгодувати пальму спеціальними засобами.
- Комфортна температура в приміщенні повинна бути 20-25 градусів. При підвищеній або сильно зниженій температурі також можуть бути проблеми з ростом.
- Брак корисних речовин. У цьому випадку потрібні добрива листяних кімнатних рослин. Вони сприяють росту й розвитку, борються зі шкідниками. Рекомендується підгодовувати драцену в той період, коли вона активно росте (навесні).
- Ураження рослини різними паразитами і грибками. У цьому випадку у драцени жовтіє листя, вона може навіть загинути.
Причин для пожовтіння листків у пальмової рослини багато, головне вчасно розпізнати і усунути їх.
Появи плям на листках драцени
Ще однією частою проблемою даного виду рослини є плями на листі. Причини можуть бути різноманітними. Від неправильного догляду до поразки шкідниками. Рослина не любить прямих сонячних променів, які можуть завдати опік. Тому не рекомендується ставити пальму на вулиці. А ще драцена боїться протягів, через які можуть з'явитися темно-коричневі плями на її листочках.
Не рідко пальму можуть вражати патогенні мікроорганізми і інші шкідники. Найпоширенішими грибковими хворобами драцени є філлостікоз і альтернаріоз. Найчастішою причиною їх виникнення вважається надлишок вологи в грунті і повітрі. Це сприяє тому, що листя покриваються жовтими і коричневими плямами.
Догляд за драценою
Якщо ж в будинку дуже сухе повітря і недостатнє освітлення, то є ймовірність отримати атаку шкідників, наприклад, трипса або павутинного кліща. В такому випадку, потрібно негайно проводити всі необхідні заходи для порятунку рослини. Щоб уникнути розвитку хвороби, потрібно видалити заражені листя (якщо їх не багато), а також обов'язково підгодовувати і стежити, щоб драцена отримувала достатню кількість калію і фосфору. Потрібно придбати добриво для пальм, яке не тільки захистить від частих проблем, а й сприятиме зростанню рослини.
Драцені для повноцінного росту необхідний правильний догляд. Дотримуючись вищесказаних правил, можна уберегти рослину від жовтизни листя і інших проблем. Головне стежити за станом пальми і при найменших хворобах (жовтизни листя, плям на них) приймати необхідні рішення. Не можна забувати про прикорм, вчасно вносити необхідні добрива і ні в якому разі не заливати рослину. Адже вона може не просто пожовтіти і втратити зовнішню привабливість, але й загинути.
Останні публікації

Пікіровка розсади
Пікірування розсади дає рослинам простір, необхідний для росту. Дізнайтеся, коли і як це зробити, за допомогою нашого покрокового посібника.
Детальніше...
Вирощування моркви
Морква — це улюблена страва на кухні, яка приносить користь не тільки вашому зору. Маючи на вибір багато сортів, ви можете вирощувати та збирати моркву майже цілий рік.
Детальніше...
Висадка