Придбати продукцію

На сайті ви маєте можливість придбати товари не тільки в роздріб, але й гуртом. Якщо ви бажаєте обрати товар на суму від 500 грн до 1000 грн, або в кількості від трьох до семи виробничих ящиків, обирайте «роздрібна торгівля». Якщо ж ви бажаєте придбати товар великою партією та співпрацювати з нами на постійній основі, обирайте «гуртова торгівля»!

Гуртова
торгівля
Роздрібна
торгівля
Публікації  /  Основні причини жовтизни листя драцени

Основні причини жовтизни листя драцени

Зміст

Особливості драцени

Драцена — екзотична рослина, яка за своїм виглядом нагадує пальму. Це одна з найпопулярніших кімнатних рослин. Її батьківщиною є Африка, але деякі види походять із Азії та Америки. Вона досить невибаглива в догляді. Рослина не боїться температурних перепадів, невимоглива до щоденного поливу та освітлення. Часто трапляється, що навіть при правильному догляді в драцени жовтіє й опадає листя. Чому так відбувається?

Жовте листя драцени

Фактори жовтизни листя

Якщо у драцени пожовтіло листя, то варто звернути увагу на причини такого стану. Що може викликати таку реакцію? Так чому жовтіють листя у драцени? Ось основні чинники, які впливають на такий стан рослини.

  1. Вік. Листя драцени може жити близько 1,5-2 років, а потім починає жовтіти й сохнути. Мертву частину рослини рекомендується видалити, щоб не псувати зовнішній вигляд. Не варто відрізати повністю весь листочок, досить прибрати ту, частину, що пожовтіла або засохла.
  2. Надмірний полив. При неправильному зволоженні можуть з'явитися жовті плями на драцені. У літню пору поливати її потрібно через день, а в зимовий— 2 рази на тиждень.
  3. Сухе повітря має на рослину згубний вплив. Через сухість у приміщенні у вічнозеленої драцени массанжеани жовтіють листя, але ж так хочеться уберегти рослину. Тому потрібно розміщувати її в кімнаті з вологістю не менше 65%.
  4. Застояна вода в листяних пазухах також здатна викликати жовтизну. Тому поливати її потрібно акуратно.
  5. У драцени після пересадки жовтіє листя. Можливою причиною може бути пошкодження кореневої системи. Рекомендується підгодувати пальму спеціальними засобами.
  6. Комфортна температура в приміщенні повинна бути 20-25 градусів. При підвищеній або сильно зниженій температурі також можуть бути проблеми з ростом.
  7. Брак корисних речовин. У цьому випадку потрібні добрива листяних кімнатних рослин. Вони сприяють росту й розвитку, борються зі шкідниками. Рекомендується підгодовувати драцену в той період, коли вона активно росте (навесні).
  8. Ураження рослини різними паразитами і грибками. У цьому випадку у драцени жовтіє листя, вона може навіть загинути.

Причин для пожовтіння листків у пальмової рослини багато, головне вчасно розпізнати і усунути їх.

Догляд за пальмою-драценою

Появи плям на листках драцени

Ще однією частою проблемою даного виду рослини є плями на листі. Причини можуть бути різноманітними. Від неправильного догляду до поразки шкідниками. Рослина не любить прямих сонячних променів, які можуть завдати опік. Тому не рекомендується ставити пальму на вулиці. А ще драцена боїться протягів, через які можуть з'явитися темно-коричневі плями на її листочках.

Не рідко пальму можуть вражати патогенні мікроорганізми і інші шкідники. Найпоширенішими грибковими хворобами драцени є філлостікоз і альтернаріоз. Найчастішою причиною їх виникнення вважається надлишок вологи в грунті і повітрі. Це сприяє тому, що листя покриваються жовтими і коричневими плямами.

Догляд за драценою

Догляд за драценою

Якщо ж в будинку дуже сухе повітря і недостатнє освітлення, то є ймовірність отримати атаку шкідників, наприклад, трипса або павутинного кліща. В такому випадку, потрібно негайно проводити всі необхідні заходи для порятунку рослини. Щоб уникнути розвитку хвороби, потрібно видалити заражені листя (якщо їх не багато), а також обов'язково підгодовувати і стежити, щоб драцена отримувала достатню кількість калію і фосфору. Потрібно придбати добриво для пальм, яке не тільки захистить від частих проблем, а й сприятиме зростанню рослини.

Драцені для повноцінного росту необхідний правильний догляд. Дотримуючись вищесказаних правил, можна уберегти рослину від жовтизни листя і інших проблем. Головне стежити за станом пальми і при найменших хворобах (жовтизни листя, плям на них) приймати необхідні рішення. Не можна забувати про прикорм, вчасно вносити необхідні добрива і ні в якому разі не заливати рослину. Адже вона може не просто пожовтіти і втратити зовнішню привабливість, але й загинути.

Останні публікації

Як виростити малину
31.05.2023

Як виростити малину

Надлишок соковитої малини влітку та восени — це сезонне частування, яке не можна пропускати. Але навіщо витрачати гроші на купівлю в супермаркеті, коли можна легко виростити смачну малину самостійно вдома або на своїй ділянці?

Детальніше...
Як виростити фруктові дерева
31.05.2023

Як виростити фруктові дерева

Вирощувати фруктові дерева – це весело та корисно. І є величезний вибір, з якого можна вибрати, включаючи гібридні карликові плодові дерева, які добре ростуть у контейнерах, до повнорозмірних традиційних фруктових дерев, які будуть годувати всю родину протягом багатьох років.

Детальніше...
Як виростити нарциси
30.05.2023

Як виростити нарциси

Першою ознакою весни для багатьох часто є поява нарцисів. Зазвичай вони прилітають наприкінці лютого і часто вважаються вісниками весни. Цибулини досить витривалі, що допомагає їм пережити холодні зимові місяці.

Детальніше...