Придбати продукцію

На сайті ви маєте можливість придбати товари не тільки в роздріб, але й гуртом. Якщо ви бажаєте обрати товар на суму від 500 грн до 1000 грн, або в кількості від трьох до семи виробничих ящиків, обирайте «роздрібна торгівля». Якщо ж ви бажаєте придбати товар великою партією та співпрацювати з нами на постійній основі, обирайте «гуртова торгівля»!

Гуртова
торгівля
Роздрібна
торгівля
Публікації  /  Обрізка кімнатних рослин: що потрібно знати

Обрізка кімнатних рослин: що потрібно знати

Якщо ви ніколи раніше не обрізали свої кімнатні рослини, це може здатися страшним. Підходити до делікатних рослин із будь-чим гострим може здаватися ризикованим. Однак для цього є вагома причина. Він утримує ріст і допомагає здоров’ю рослин. Ми розповімо, як правильно обрізати рослину і про що потрібно пам’ятати.

Чому важливо обрізати кімнатні рослини?

Як обрізати рослини

Є кілька основних причин обрізати рослини. Він стримує неконтрольоване зростання, стимулює відростання рослин і видаляє всі гілки та інші частини, які відмирають або хворіють.

Як тримати неконтрольоване зростання

Найвідоміша причина для обрізки рослин – це стримування неконтрольованого росту. Залишені напризволяще, кімнатні рослини можуть дико рости – і не завжди на краще! Рослини, що розрослися, можуть бути прикуті до коренів, займати надто багато місця та не отримувати оптимального повітряного потоку. Як наслідок, вони можуть сповільнювати ріст, ставати більш вразливими до шкідників або хворіти.

Обрізка — ефективний спосіб дати своїм зеленим друзям трохи передихнути. Замість того, щоб просто зосереджуватися на подальшому зростанні, ваші кімнатні рослини зможуть зосередити енергію на кращому та здоровішому зростанні!

Як спонукати ваші рослини відростати

Хоча це може здатися суперечливим, обрізка є одним із найкращих способів стимулювати відростання. Рослина зосереджена на загоєнні, коли тканина втрачена. Обрізка може бути відмінним способом позбутися старих, побите листя і дозволити новим, глянцевим листям з’явитися!

Отже, як слід обрізати рослину, якщо ви хочете сприяти відростанню? Вертикальні зрізи допоможуть рослині відростити в цьому напрямку, хоча різниця може бути мінімальною. Дійсно, будь-який ступінь обрізки зрештою стимулюватиме ваші кімнатні рослини до відростання.

Як видалити частини рослин, які гинуть або хворі

Якщо на вашій кімнатній рослині з’являються пониклі, знебарвлені або інші нездорові листя чи гілки, їх варто обрізати. Вони не тільки неприємні для очей, але й можуть поставити під загрозу здоров’я всієї рослини. Зрізати пониклу гілку важко, але важче викинути повністю пошкоджену кімнатну рослину.

Як видалити мертві квіти (і дати рослині стимул)

У той час як мертві квіти згодом опадають самі, ваша кімнатна рослина буде витрачати дорогоцінну енергію, намагаючись їх зберегти. Щоб допомогти вашим рослинам зберегти енергію, обріжте мертві квіти. Вони використовуватимуть цю енергію, щоб рости, знову розквітати та ставати здоровішими! 

Як часто потрібно обрізати кімнатні рослини?

Кімнатні рослини слід обрізати так часто, як їм це потрібно, не більше і не менше. Обрізати можна раз на кілька місяців. За один сеанс обрізки намагайтеся видалити не більше 10-30% рослини. Ви завжди можете обрізати більше через місяць або два, коли рослина має шанс відновитися!

Який найкращий інструмент для обрізки?

Фактично, коли ви обрізаєте свої кімнатні рослини, це має значення! Найкращий час для обрізки – період вегетації, який для більшості припадає на весну-літо. З іншого боку, вегетаційний період тропічних рослин припадає на осінь-зиму. Обрізка рослин під час періоду спокою є для них більшим стресом, і це сповільнить їх, поки вони намагатимуться відновитися та відрости.

Який найкращий інструмент для обрізки?

Коли справа доходить до обрізки, ножиці або секатор виконають найчистішу та найточнішу роботу. Просто переконайтеся, що вони гарні та гострі, щоб вони працювали ефективно.

Важливо продезінфікувати інструмент перед використанням. Кожного разу, коли гілка чи стебло вашої кімнатної рослини отримує рану чи поріз, наприклад від вашого інструменту, бактерії та грибкові захворювання стають більш небезпечними. Такі вразливі місця в рослинній стіні – це майже те, на що чекають такі вбивці рослин. На щастя, можна значно зменшити ймовірність зараження, регулярно очищаючи інструменти перед обрізанням. 30-хвилинне замочування в розчині 1 частини відбілювача на 9 частин води має спрацювати! 

Як розмножити обрізані стебла та листя

Це правда, ви можете розмножувати певні частини, які обрізаєте. Ідеальними кандидатами для розмноження є рослини з довгими здоровими стеблами. Ви навряд чи досягнете успіху зі стеблами або листям, які слабкі або хворі. 

Вам знадобиться принаймні 1-5 дюймів стебла або листя, щоб відростити. Для кімнатних рослин, таких як Pothos, ви також можете зрізати прямо під одним із горбків уздовж стебла, і нові корені почнуть рости з самого горбка.

У ґрунті

Якщо ви щойно обрізали деякі здорові обрізки рослин, цілком можливо, що деякі з них можуть відрости. Найпоширенішим способом для цього є посадка їх у піщаний ґрунт. Нанесіть трохи порошку для вирощування коренів перед тим, як посадити зріз стебла приблизно на 1 дюйм у ґрунт. Полийте живець, коли він висохне, і зачекайте кілька тижнів, поки не з’являться перші ознаки появи нових листочків і коренів!

У воді

У той час як більшість видів найбільш комфортно почуваються в ґрунті, деякі, як-от колеус, африканська фіалка та потос, можна або потрібно розмножувати у воді. Для успішного розмноження живця у воді вам знадобиться багато непрямого сонячного світла та невелика ваза (бажано прозора для сонячного світла). 

Щоб запобігти гниттю, негайно освіжіть стару солонувату воду. Для появи нових коренів має пройти близько місяця, іноді трохи більше!

З яких кімнатних рослин можна розмножити живцями?

Ви можете розмножити листовими або стебловими живцями багатьох поширених кімнатних рослин. Ось деякі з найпопулярніших:


Як бачите, обрізка значно більше, ніж деякі можуть подумати. Це не тільки вбереже ваших зелених друзів від непокірності, але й стимулюватиме появу нового росту. Його можна використовувати, щоб спонукати ваші кімнатні рослини до цвітіння, щоб обрізати будь-які хворі гілки та листя, і зробити ваші рослини здоровішими та щасливішими!

Останні публікації

Пікіровка розсади
27.05.2023

Пікіровка розсади

Пікірування розсади дає рослинам простір, необхідний для росту. Дізнайтеся, коли і як це зробити, за допомогою нашого покрокового посібника.

Детальніше...
Вирощування моркви
26.05.2023

Вирощування моркви

Морква — це улюблена страва на кухні, яка приносить користь не тільки вашому зору. Маючи на вибір багато сортів, ви можете вирощувати та збирати моркву майже цілий рік.

Детальніше...
Висадка
26.05.2023

Висадка

Висадка — це переміщення рослин із маленьких горщиків у сад. Наш посібник пропонує поради щодо того, чому і як це робити.
Детальніше...