Звесили свою душу: посади квіти для зрізу
Для більшості садівників зібрати букет квітів - величезне задоволення. Прогулюючись по саду, вибираючи квіти, ми по-новому оцінюємо рослини, повільно збираючи красивий і абсолютно унікальний букет. З перших нарцисів квітня до останніх хризантем в листопаді - це радість - зібрати букет і принести його в будинок - або поділитися цими букетами з сім'єю, друзями, колегами по роботі і всіма, кого це надихне.
В моїх багаторічних садах росте величезна кількість квітів, але тільки коли я посадила окремі грядки для зрізу, я відчула, що в мене багато букетів. Частково це тому, що мені важко зрізати квіти на своїх багаторічних клумбах. Здається, що кожна квітка грає певну роль в створенні загальної картини.
На моїх грядках я можу ходити по рядах, збираючи все, що попадеться на очі. І кожен раз я незмінно отримую миттєвий букет без вагань. Оскільки ці квіти однорічні, їх часто корисно і навіть необхідно зрізати, щоб рослини цвіли до заморозків.
Мій квітковий город розділений на п'ять грядок довжиною 0,7 метрів на 10 метрів. Доріжки викладені ландшафтною тканиною для придушення бур'янів. Я саджу грядки так густо, що після однієї прополки на початку сезону для бур'янів не залишається жодного сантиметра.
Щоб заповнити город такого розміру, потрібно близько 300 рослин, тому майже всі квіти я вирощую з насіння. Вирощування з насіння також дозволяє мені отримати безліч сортів, які важко, якщо взагалі можливо, знайти в місцевих розплідниках. Насіння зазвичай висіваю в біо лотки з-під яєць розміром 15 на 25 сантиметрів. Як тільки у саджанців з'явиться один або два набору листів, я пересаджую їх в касети або в будь-горщики діаметром 5 або 8 см. Коли я висаджую саджанці на грядки в середині травня, я зазвичай саджу кілька сумісних різновидів в кожен ряд; вони підтримують один одного, і до середини літа кожна грядка нагадує живий букет.
12 простих в догляді квітів для зрізу
Пижмо дівоче (Tanacetum parthenium 'White Wonder'): Білосніжні, схожі на хризантеми квіти діаметром 1 см в гронах на сильних 45-сантиметрових стеблах. Приємне листя. Довго стоять у вазі. Ідеальний наповнювач букетів.
Агератум 'Blue Horizon': пурпурно-сині, пухнасті парасольки на міцних 60-сантиметрових стеблах. Існують також білі і рожеві сорти, але я вважаю, що синій колір є найбільш виграшним в букетах.
Левиний зів або Антирринум 'White Rocket': кожні кілька років я намагаюся вирощувати левиний зів змішаних кольорів, але завжди повертаюся до білого кольору. Елегантні самі по собі, ці квіти також добре поєднуються з іншими.
Майорці: це основа будь-якого квіткового городу. Я зазвичай саджу кілька кольорів великого і яскравого Benary's Giant (і завжди включаю салатовий Green Envy). Для букетів меншого розміру посадіть серію Lilliput або Sunbow.
Аммі велика (Ammi majus): ця рослина дуже схоже на дику моркву, але вона більш тонка і є фантастичним наповнювачем, вплітаючи більшість квітів в професійний букет.
Флокс Друммонда 'Tapestry': цей мікс включає в себе десяток різних старомодних колірних комбінацій, які нагадують мені вицвілі фартухи епохи 1940-х років. У вазі вони зберігаються недовго, але ви обов'язково закохаєтесь, як тільки виростите їх.
Айстри: однорічні айстри ненавидять мій важкий глинистий грунт і часто вимирають до середини серпня, але я все одно завжди їх саджу. Якщо ви зможете успішно вирощувати айстри, ви виявите, що вони одні з кращих зрізаних квітів.
Жоржини: купуйте нові бульби ранньою весною або копайте і зберігайте свої з року в рік. Вибирайте різних розмірів і висоти і не забудьте поставити їм опори, так як вони можуть досягати 1,2 метра у висоту.
Мускатна шавлія (Salvia viridis): відмінна рослина, яке дає темно-фіолетові, рожеві або білі приквітки. Жорсткі стебла створюють хорошу вертикальну лінію при зрізанні, зрізані квіти зберігаються у вазі тижнями. Морозостійка.
Молочай обрамлений 'Kilimanjaro': цей однорічник вирощують для ефектного зелено-білого листя. Відмінно доповнює букети.
Волошки 'Jubilee Gem': темно-синя однорічна або дворічна трав'яниста лугова рослина.
Соняшники: якщо у вас немає місця для ряду соняшників, просто посадіть кілька навколо свого саду. Так як я вирощую соняшники з розрахунком на обрізку, я зазвичай саджу багатостовбурні сорти з дрібними квітками, наприклад, Italian White
Поради для успіху
- Почніть вирощувати власні саджанці. Ви зможете виростити всі кращі сорти і отримати безліч саджанців.
- Часто збирайте квіти; чим більше ви зберете, тим більше квітів дасть рослина.
- Під час посадки внесіть в грунт універсальне добриво, бажано органічне.
- Застосовуйте рідкі добрива, такі як Добриво органо-мінеральне «Стимул NPK» для декоративно-квітучіх рослин, один раз на місяць протягом вегетаційного періоду.
- Починаючи з середини сезону, тримайте під рукою десяток або більше метрових кілків, щоб при необхідності підпирати рослини.
Останні публікації
Як виростити малину
Надлишок соковитої малини влітку та восени — це сезонне частування, яке не можна пропускати. Але навіщо витрачати гроші на купівлю в супермаркеті, коли можна легко виростити смачну малину самостійно вдома або на своїй ділянці?
Детальніше...Як виростити фруктові дерева
Вирощувати фруктові дерева – це весело та корисно. І є величезний вибір, з якого можна вибрати, включаючи гібридні карликові плодові дерева, які добре ростуть у контейнерах, до повнорозмірних традиційних фруктових дерев, які будуть годувати всю родину протягом багатьох років.
Детальніше...Як виростити нарциси
Першою ознакою весни для багатьох часто є поява нарцисів. Зазвичай вони прилітають наприкінці лютого і часто вважаються вісниками весни. Цибулини досить витривалі, що допомагає їм пережити холодні зимові місяці.
Детальніше...