Придбати продукцію

На сайті ви маєте можливість придбати товари не тільки в роздріб, але й гуртом. Якщо ви бажаєте обрати товар на суму від 500 грн до 1000 грн, або в кількості від трьох до семи виробничих ящиків, обирайте «роздрібна торгівля». Якщо ж ви бажаєте придбати товар великою партією та співпрацювати з нами на постійній основі, обирайте «гуртова торгівля»!

Гуртова
торгівля
Роздрібна
торгівля
Публікації  /  Мульчування і мульчування

Мульчування і мульчування

Мульча — це товстий шар матеріалу, що наноситься на ґрунт і навколо рослин, який використовується для придушення бур’янів і утримання вологи в ґрунті, одночасно діючи як фізичний бар’єр для сухого вітру та прямого сонця. Деякі мульчі також містять поживні речовини, діючи як повільне вивільнення рослинної їжі. Оскільки черв’яки вбирають мульчу в ґрунт, вони допомагають покращити структуру ґрунту, роблячи його більш вологозатримуючим, вільним дренажем і родючим.

 

Органічні мульчі також містять поживні речовини, діючи як повільне вивільнення рослинної їжі. Більше того, під час руйнування вони приваблюють жуків, черв’яків та інших ґрунтових безхребетних, які є їжею для птахів.

Мульчування: перехідні ланки

  • Види мульчі
  • Коли використовувати мульчу
  • Як застосовувати мульчу
  • Куди застосовувати мульчу
  • Як зробити мульчу
  • Проблеми з мульчуванням
  • Поради щодо купівлі мульчі
 

Види мульчі

Мульчування та мульчування - гравійна мульча навколо рослин
Мульча та мульчування - гравійна мульча використовується навколо рослин

Існує велика різноманітність мульч, як органічних, так і неорганічних, які можна використовувати в саду по-різному. Органічні мульчі виготовляються з мертвих рослинних матеріалів, таких як компост , листя , кора або скошена трава. Неорганічні мульчі включають каміння або гравій, але вони також можуть включати пластикову плівку, ландшафтну тканину та «гумову мульчу». На відміну від органічних мульч, неорганічні мульчі не руйнуються. Дійсно, деякі з них, як-от пластикова плівка, можуть розпадатися з роками та забруднювати довкілля у вашому саду. Неорганічні мульчі не додають поживних речовин у ґрунт і можуть, у деяких випадках, перешкоджати надходженню поживних речовин у ґрунт. Однак вони можуть запропонувати більш довгострокове рішення для придушення бур’янів, ніж органічні мульчі.

 

Органічні мульчі включають:

Листова пліснява – з низьким вмістом поживних речовин, але чудовим кондиціонером ґрунту, листова пліснява забезпечує швидку винагороду за невеликі зусилля. Просто збирайте листя в мішок восени, і воно буде готове до мульчування навколо ваших рослин приблизно через 12 місяців.

Добре перепрілий кінський гній – він насичений поживними речовинами і добре утримує вологу. Він чудово підходить для мульчування навколо голодних рослин, таких як троянди, і харчових продуктів, особливо гарбузів і кабачків . Переконайтеся, що він гниє щонайменше два роки, інакше він може «обпалити» листя рослин і навіть видалити поживні речовини з ґрунту, коли розпадеться.

Домашній садовий компост – це фантастична універсальна мульча, чудово утримує вологу, пригнічує бур’яни та покращує ґрунт. Додайте кухонні залишки та подрібнене садове сміття в компостну ємність і перевертайте кожні кілька місяців. Через 6-12 місяців ви повинні отримати придатний компост. Щоб почати, перегляньте наші тести найкращих компостних баків.

Компостована деревна стружка або кора – ця об’ємна мульча повільно руйнується та ідеально підходить для покращення структури ґрунту за рахунок покращення дренажу та підвищення вологостійкості. Крім того, його темний колір чудово компенсує зелень рослин.

Компост для грибів – часто купують як «відпрацьований» компост для грибів, ця лужна мульча легка та проста у використанні. З огляду на високий рН, він ідеально підходить для овочів, які люблять вапно, включно з капустою, як-от капуста, білокачанна капуста та брокколі. Уникайте використання на рослинах, які ненавидять вапно, таких як рододендрони, камелії та верес.

 

Неорганічні мульчі включають:

Кам’яна або гравійна мульча – кам’яна або гравійна мульча зазвичай використовується в гравійних садах і може допомогти утримати вологу в ґрунті та придушити бур’яни. Майте на увазі, що кам’яна або гравійна мульча може нагріватися на сонці та спричинити те, що місце для посадки стане занадто гарячим для росту багатьох рослин. Їх краще використовувати в посухостійких схемах посадки.

Поліетиленова плівка або ландшафтна тканина – вона кладеться на ґрунт і пригнічує бур’яни. Деякі тканини кращі за інші. Майте на увазі, що деякі з них з часом розпадуться та височать уламки пластику в ґрунт та навколишнє середовище. Також вважається, що непроникне покриття також перешкоджає потраплянню дощу, повітря або поживних речовин у ґрунт, що робить його поганим варіантом для використання навколо рослин, яким для життя потрібні вода, поживні речовини та повітря.

Гумова мульча – зроблена з перероблених шин, гумова мульча може пригнічувати бур’яни та руйнується природним шляхом, хоча й дуже повільно. Однак незрозуміло, наскільки токсичні гумові мульчі. Потенційно матеріал зі старих шин може містити низку шкідливих хімічних речовин із дороги, які можуть потрапити у ваш ґрунт.

Як застосовувати мульчу

Найкраща пора року для мульчування — весна й осінь, хоча квітень — ідеальний час для мульчування органічним компостом, оскільки ґрунт вологий і доступний, а рослини тільки починають ріст.

Як застосовувати мульчу

Мульчування і мульчування - нанесення компостної мульчі навколо жоржин
Мульчування і мульчування - нанесення компостної мульчі навколо жоржин

Застосовувати компост легко – просто покладіть 5 см обраної вами мульчі на грядку або навколо основних рослин, не заглушаючи їх і не пошкоджуючи нижні стебла. Майте на увазі, що дійсно товстий шар мульчі придушить більше бур’янів, але цибулинам та іншим рослинам буде важко рости через шар товщиною більше 5 см. Використовуйте руки або лопату, щоб додати мульчу, залежно від вибраного матеріалу. Нарешті, використовуйте граблі або сапу, щоб переконатися, що мульча рівномірно розподілена.

 
 

П’ять мульч для використання

При застосуванні мульчі варто заздалегідь підготувати ґрунт. Це заощадить ваш час і зусилля в довгостроковій перспективі:

  • Багаторічні бур'яни вирвати вручну, а однорічні висмикувати
  • Згрібайте поверхню ґрунту, щоб вирівняти провали та западини, а потім повторно укріплюйте, якщо необхідно
  • Перед нанесенням мульчі ретельно полийте, щоб переконатися, що ґрунт вологий, щоб мульча утримувала воду в ґрунті

Куди застосовувати мульчу

Мульчування і мульчування - нанесення мульчі корою навколо морозників
Мульчування і мульчування - нанесення мульчі корою навколо морозників

Навколо весняних цибулин – мульчування навколо весняних цибулин, коли листя відмирає, живить цибулини та затримує вологу саме тоді, коли вони потребують. Мульчування також зменшить потребу в перекопуванні, яке може легко пошкодити цибулини.

Під живоплотом – окрім регулярної стрижки, живоплоти часто ігноруються. Їхнє коріння упаковане разом і отримує користь від щорічної мульчі, щоб утримувати вологу та живити рослини. Перед мульчуванням переконайтеся, що ґрунт вологий, або добре полийте.

Навколо трав’янистих багаторічників – темна органічна мульча візуально відділяє трав’янисті багаторічники. Якщо ви щойно розділили та полили їх, то мульчування навколо нових рослин дасть їм поштовх, коли настане вегетаційний період.

Навколо плодових дерев і кущів – плодові дерева і кущі потребують достатньої кількості вологи навколо коренів, особливо під час формування плодів. Звичайна мульча придушить бур'яни і допоможе зберегти рослини здоровими та стійкими до шкідників і хвороб.


Як зробити мульчу

Ви можете зробити власну мульчу, компостуючи кухонні та садові відходи. Ви також можете зробити власну форму для листя. Якщо у вас є доступ до місцевої конюшні, ви можете купити (або отримати) кінський гній, який ви можете скласти до купи, щоб перегнити (переконайтеся, що весь тваринний гній перегнив принаймні два роки, інакше він може обпалити ваші рослини).


Проблеми з мульчуванням

Проблеми з мульчуванням зазвичай виникають, коли ви мульчуєте занадто густо, що заважає росту цибулин і трав’янистих рослин. Обережно використовуйте граблі або культиватор з довгою ручкою, щоб акуратно прорідити мульчу, що може допомогти рослинам краще рости.

 
 

Інша проблема, з якою ви можете зіткнутися, це використання гною для мульчування рослин. Якщо він погано перегнив, він може обпекти листя рослини й навіть призвести до їх деформації.

Деякі типи неорганічної мульчі можуть розпадатися в ґрунті, нагрівати площу посадки та потенційно вимивати шкідливі хімікати в ґрунт.

Останні публікації

Як виростити малину
31.05.2023

Як виростити малину

Надлишок соковитої малини влітку та восени — це сезонне частування, яке не можна пропускати. Але навіщо витрачати гроші на купівлю в супермаркеті, коли можна легко виростити смачну малину самостійно вдома або на своїй ділянці?

Детальніше...
Як виростити фруктові дерева
31.05.2023

Як виростити фруктові дерева

Вирощувати фруктові дерева – це весело та корисно. І є величезний вибір, з якого можна вибрати, включаючи гібридні карликові плодові дерева, які добре ростуть у контейнерах, до повнорозмірних традиційних фруктових дерев, які будуть годувати всю родину протягом багатьох років.

Детальніше...
Як виростити нарциси
30.05.2023

Як виростити нарциси

Першою ознакою весни для багатьох часто є поява нарцисів. Зазвичай вони прилітають наприкінці лютого і часто вважаються вісниками весни. Цибулини досить витривалі, що допомагає їм пережити холодні зимові місяці.

Детальніше...