Ксеріскейпінг для ефективності і естетики вашого двору
Ксеріскейпування - це озеленення, пристосоване до посушливого клімату, де мало зрошення. Воно включає вирощування «ксерофітів» або рослин, яким потрібно дуже мало води, таких як кактуси і сукуленти.
Однак сьогоднішня інтерпретація концепції набагато ширша і може застосовуватися до всіх кліматичних зон. Тому що ксеріскейпування - це не тільки вирощування рослин там, де мало води.
У цій статті я розповім вам про вирощування правильних рослин в потрібних місцях і групуванні рослин з однаковими вимогами до вологості, щоб мінімізувати обслуговування і заощадити воду.
Що ми маємо на увазі під правильними рослинами?
Тубільці (місцеві) і посухостійкі немісцеві рослини - кращі рослини для таких ландшафтів.
Посадка місцевих рослин - відмінний спосіб знизити споживання води, заощадити гроші, скоротити технічне обслуговування і заощадити час.
Оскільки вони підходять для конкретного середовища, ви можете дати їм здоровий старт поливом і добривами, а потім практично забути про них.
Ще одна перевага місцевих рослин полягає в тому, що вони залучають місцевих комах-запилювачів, птахів та інших тварин, які генетично налаштовані шукати їх в пошуках їжі та притулку.
Мої улюблені польові квіти - синя наперстянка (Gilia capitata) і шавлія борошниста (Salvia farinacea). Вони ростуть на повному сонці і вимагають дуже мало вологи.
Шавлія особливо гарна у дальній експозиції клумби, так як вона яскраво-фіолетово-синього кольору і має висоту більше 60 см. Наперстянка має світліший відтінок і висоту близько 30 см. Якщо ви шукаєте яскраві кольори, синій - відмінний вибір.
Якщо ви садите немісцеві сорти, почніть з вибору тих, які були вирощені для вашої кліматичної зони, а потім спробуйте вибрати з тих, які можуть протистояти посусі. Після вкорінення ці рослини рідко потребуватимуть поливу.
Коли ми робимо ксеріскейп, ми групуємо рослини за їхніми потребами в поливі. Таким чином, якщо нам все ж потрібно буде поливати сад , ми зможемо дати саме те, що потрібно кожній рослині.
Групування рослин з однаковими вимогами до вологості
До сих пір ми обговорювали рослини, які можуть рости при невеликій кількості води. Однак це ще не кінець історії.
Об'єднуйте любителів тіней
Навіть на родючих ділянках, де грунт темний і багатий вологою, ми можемо займатися ландшафтним дизайном з урахуванням економії води і низьких експлуатаційних витрат.
У вас є ділянка в тіні, де грунт здається вологим?
Ви можете приховати під смугою зрілих дерев, кілька шарів флори, наприклад, рододендрон, папороть, хости і повзучий барвінок.
Щедрий шар органічної речовини з мульчованого листя допоможе підтримувати цю область вологою, і вам ніколи не доведеться поливати там самостійно.
Ксерофіти
Якщо у вас глинистий грунт, який тріскається, коли висихає, ви можете створити невеликий сад каменів з витривалих повзучих очитків (Sedum spurium), а також молодил або живучок (Sempervivium).
Ці сукуленти абсолютно самодостатні, адже вони утримують вологу і поширюються самостійно.
І якщо традиційне ксеріскапування в пустельному стилі підходить вашому клімату, я пропоную вам садити різні ксерофіти, такі як алое віра, агава, ехеверія, молочай, опунція (Opuntia ellisiana), а також юку або квітучі чагарники.
Кухонні друзі
Якщо ви вирощуєте трави, пошукайте рослини що не потребують поливу, такі як розмарин, м'ята, лаванда, шавлія, чебрець, орегано і любисток (Levisticum officinale).
Згрупуйте їх, щоб в разі посухи можна було легко освіжити всю банду за допомогою зручної лійки.
Шар за шаром
Якщо ви займаєтеся ландшафтним дизайном з великим розмахом, подумайте про посухостійкі дерева і чагарники, вам підійдуть: хвойні породи, дуб, клен, в'яз, сосна, карія, багряник, падуб, форзиція, бузок, ірга і айва.
Вибирайте місцеві сорти або сорти, вирощені для вашої кліматичної зони.
Вони забезпечать тінь і захистять середній шар засухостійких рослин, які будуть рости при мінімальному втручанні.
Для середнього шару варто подумати про декоративні трави, такі як осока, пампаси, перістощетинник і юка, які додадуть текстуру і рух садовій композиції.
На нижньому рівні можна розташувати багаторічні рослини, такі як баптізія, ластовень бульбовий, гвоздика і глуха кропива, вони є класичними сортами для низької вологості. Однорічники, такі як цинерарія, мохова троянда (Portulaca grandiflora), космея, майорці, чорнобривці, петунії та соняшники, завжди є моїми фаворитами.
Мінімальне обслуговування і витрати води
Не всі рослини ксеріскейпа повністю самодостатні, коли справа доходить до догляду та поливу. Пам'ятайте, ми говорили, що при першій посадці рослини необхідно поливати і підгодовувати.
Що стосується догляду, привабливий зовнішній вигляд деяких квітучих рослин можна підтримувати, обрізуючи довгі стебла, або видаливши зів'ялі квіти, щоб стимулювати нову хвилю цвітіння.
Обов'язково прочитайте літературу про рослини, щоб визначити, який догляд необхідний обраним вами рослинам. Сорти, які не потребують особливого догляду, заощадять вам час в саду.
Що стосується поливу, то будуть часи, коли посуха буде настільки сильною, що вам захочеться полити свої рослини. Але коли ви зважитеся це робити, не поливайте напором зі шлангу.
Замість цього використовуйте лійку, направивши носик на рівень грунту, де знаходяться корені, а не на саму рослину.
Полив листя і квітів неефективний, а під прямими сонячними променями і сильною спекою можна обпалити рослини.
Якщо ви вибираєте рослини, які вимагають періодичного поливу, подумайте про установку системи крапельного зрошення для ефективного поливу на рівні грунту. Це економніше, ніж зрошувач або ручний садовий шланг.
Останні публікації
Як виростити малину
Надлишок соковитої малини влітку та восени — це сезонне частування, яке не можна пропускати. Але навіщо витрачати гроші на купівлю в супермаркеті, коли можна легко виростити смачну малину самостійно вдома або на своїй ділянці?
Детальніше...Як виростити фруктові дерева
Вирощувати фруктові дерева – це весело та корисно. І є величезний вибір, з якого можна вибрати, включаючи гібридні карликові плодові дерева, які добре ростуть у контейнерах, до повнорозмірних традиційних фруктових дерев, які будуть годувати всю родину протягом багатьох років.
Детальніше...Як виростити нарциси
Першою ознакою весни для багатьох часто є поява нарцисів. Зазвичай вони прилітають наприкінці лютого і часто вважаються вісниками весни. Цибулини досить витривалі, що допомагає їм пережити холодні зимові місяці.
Детальніше...