Придбати продукцію

На сайті ви маєте можливість придбати товари не тільки в роздріб, але й гуртом. Якщо ви бажаєте обрати товар на суму від 500 грн до 1000 грн, або в кількості від трьох до семи виробничих ящиків, обирайте «роздрібна торгівля». Якщо ж ви бажаєте придбати товар великою партією та співпрацювати з нами на постійній основі, обирайте «гуртова торгівля»!

Гуртова
торгівля
Роздрібна
торгівля
Публікації  /  Коли томатам не вистачає поживних речовин

Коли томатам не вистачає поживних речовин

Дефіцит азоту, фосфору, калію, магнію більш помітний у нижній частині рослини, на старих листках, а кальцію, сірки, заліза та мікроелементів – у верхній частині, на молодому листі. При нестачі азоту листя томатів стають блідо-зеленими, потім починають жовтіти зверху і в’януть, сповільнюється ріст стебла і бічних пагонів, листя дрібнішає, стебло стає тонким і ламким. При нестачі фосфору листя рослини стають темно-зеленими, стебла мають фіолетовий відтінок, сповільнюється ріст, листя починає рано опадати (вони можуть бути темними, майже чорними), порушується цвітіння рослин, повільніше дозрівають плоди. При нестачі калію жовтіє і засихає тканина листя, краї завертаються вниз, листя зморщується, черешки не ростуть, бруньки також погано розвиваються і опадають, плоди дозрівають нерівномірно, а в стиглих залишаються зеленуваті або жовтуваті плями. При нестачі магнію листя томатів стають плямистими, прожилки залишаються зеленими, а прожилки жовтіють. Верхівкові пагони і коріння, краї молодого листя сохнуть через нестачу кальцію. Томатам також дуже потрібен бор, при його нестачі сохнуть верхівкові бруньки і листя, рослини не цвітуть, бо бруньки опадають. Отже, знаючи всі ці ознаки, можна вирішити, чого рослинам не вистачає найбільше, і відразу полити їх розчином добрив.

 

Елемент

Дефіцит

Надлишок

Азот

Стебло тонке і крихке, листя дрібніше, світло-зелене або жовтувате, стебло і бічні пагони ростуть повільніше.

Темно-зелене і велике листя, що повертаються верхівкою вниз.

Фосфор

Рослини погано ростуть, листя пурпурного кольору, темно-зелені, рано починають опадати, цвітіння порушується, плоди дозрівають повільніше.

Жовтіє все листя, жовтіють краї старого листя, воно опадає.

Калій

Тканини рослини жовтіють і сохнуть, краї листків завертаються, зморщуються, бруньки погано розвиваються і опадають, плоди дозрівають нерівномірно.

Рослини ростуть повільніше, міжвузля витягуються, листя стає світло-зеленим. На старших з’являються плями, вони відпадають.

магній

Листя темно-рябі, жилки залишаються зеленими, міжжилки жовтіють.

Листя дрібнішає, молоде ненормально зморщується, обертається, пізніше в’яне, особливо при яскравому сонці.

Кальцій

Сохнуть верхні пагони і коріння, також сохнуть і жовтіють листя.

Між жилками з’являється хлороз, з’являються білі некротичні плями.

Бор

Сохнуть верхівкові бруньки і листя, рослини не цвітуть, бруньки опадають.

Хлороз починається з кінців і країв листя, весь лист стає блідо-зеленим або білуватим, краї завертаються донизу, опадають.

       

Є ще ознаки, за якими можна передбачити, що шкодить рослині, чому воно гине і не підходить. При слабкій кореневій системі або рясному поливі сухого ґрунту шкірка помідорів лопається від надлишку вологи, так як плід збільшується, а шкірка не тримається і рветься. Щоб плодові грона з квітами не засихали і зав'язували плоди, вранці і ввечері рослини потрібно обприскувати водою. Особливо це актуально, якщо повітря в теплиці дуже сухе. Якщо квіти помідорів опадають, значить, вранці не вистачає вологи і квіти не можуть запилюватися. Також потрібно пам’ятати про регулювання вологості і тепла, нормально вносити добрива, так як на дозріваючих плодах можуть з’явитися світлі жовтуваті плями.

Використовуйте збалансоване мінеральне добриво "Чистий лист" для помідорів і не переймайтесь про наявність в ґрунті поживних речовин.

Останні публікації

Як виростити малину
31.05.2023

Як виростити малину

Надлишок соковитої малини влітку та восени — це сезонне частування, яке не можна пропускати. Але навіщо витрачати гроші на купівлю в супермаркеті, коли можна легко виростити смачну малину самостійно вдома або на своїй ділянці?

Детальніше...
Як виростити фруктові дерева
31.05.2023

Як виростити фруктові дерева

Вирощувати фруктові дерева – це весело та корисно. І є величезний вибір, з якого можна вибрати, включаючи гібридні карликові плодові дерева, які добре ростуть у контейнерах, до повнорозмірних традиційних фруктових дерев, які будуть годувати всю родину протягом багатьох років.

Детальніше...
Як виростити нарциси
30.05.2023

Як виростити нарциси

Першою ознакою весни для багатьох часто є поява нарцисів. Зазвичай вони прилітають наприкінці лютого і часто вважаються вісниками весни. Цибулини досить витривалі, що допомагає їм пережити холодні зимові місяці.

Детальніше...