Придбати продукцію

На сайті ви маєте можливість придбати товари не тільки в роздріб, але й гуртом. Якщо ви бажаєте обрати товар на суму від 500 грн до 1000 грн, або в кількості від трьох до семи виробничих ящиків, обирайте «роздрібна торгівля». Якщо ж ви бажаєте придбати товар великою партією та співпрацювати з нами на постійній основі, обирайте «гуртова торгівля»!

Гуртова
торгівля
Роздрібна
торгівля
Публікації  /  Коли томатам не вистачає поживних речовин

Коли томатам не вистачає поживних речовин

Дефіцит азоту, фосфору, калію, магнію більш помітний у нижній частині рослини, на старих листках, а кальцію, сірки, заліза та мікроелементів – у верхній частині, на молодому листі. При нестачі азоту листя томатів стають блідо-зеленими, потім починають жовтіти зверху і в’януть, сповільнюється ріст стебла і бічних пагонів, листя дрібнішає, стебло стає тонким і ламким. При нестачі фосфору листя рослини стають темно-зеленими, стебла мають фіолетовий відтінок, сповільнюється ріст, листя починає рано опадати (вони можуть бути темними, майже чорними), порушується цвітіння рослин, повільніше дозрівають плоди. При нестачі калію жовтіє і засихає тканина листя, краї завертаються вниз, листя зморщується, черешки не ростуть, бруньки також погано розвиваються і опадають, плоди дозрівають нерівномірно, а в стиглих залишаються зеленуваті або жовтуваті плями. При нестачі магнію листя томатів стають плямистими, прожилки залишаються зеленими, а прожилки жовтіють. Верхівкові пагони і коріння, краї молодого листя сохнуть через нестачу кальцію. Томатам також дуже потрібен бор, при його нестачі сохнуть верхівкові бруньки і листя, рослини не цвітуть, бо бруньки опадають. Отже, знаючи всі ці ознаки, можна вирішити, чого рослинам не вистачає найбільше, і відразу полити їх розчином добрив.

 

Елемент

Дефіцит

Надлишок

Азот

Стебло тонке і крихке, листя дрібніше, світло-зелене або жовтувате, стебло і бічні пагони ростуть повільніше.

Темно-зелене і велике листя, що повертаються верхівкою вниз.

Фосфор

Рослини погано ростуть, листя пурпурного кольору, темно-зелені, рано починають опадати, цвітіння порушується, плоди дозрівають повільніше.

Жовтіє все листя, жовтіють краї старого листя, воно опадає.

Калій

Тканини рослини жовтіють і сохнуть, краї листків завертаються, зморщуються, бруньки погано розвиваються і опадають, плоди дозрівають нерівномірно.

Рослини ростуть повільніше, міжвузля витягуються, листя стає світло-зеленим. На старших з’являються плями, вони відпадають.

магній

Листя темно-рябі, жилки залишаються зеленими, міжжилки жовтіють.

Листя дрібнішає, молоде ненормально зморщується, обертається, пізніше в’яне, особливо при яскравому сонці.

Кальцій

Сохнуть верхні пагони і коріння, також сохнуть і жовтіють листя.

Між жилками з’являється хлороз, з’являються білі некротичні плями.

Бор

Сохнуть верхівкові бруньки і листя, рослини не цвітуть, бруньки опадають.

Хлороз починається з кінців і країв листя, весь лист стає блідо-зеленим або білуватим, краї завертаються донизу, опадають.

       

Є ще ознаки, за якими можна передбачити, що шкодить рослині, чому воно гине і не підходить. При слабкій кореневій системі або рясному поливі сухого ґрунту шкірка помідорів лопається від надлишку вологи, так як плід збільшується, а шкірка не тримається і рветься. Щоб плодові грона з квітами не засихали і зав'язували плоди, вранці і ввечері рослини потрібно обприскувати водою. Особливо це актуально, якщо повітря в теплиці дуже сухе. Якщо квіти помідорів опадають, значить, вранці не вистачає вологи і квіти не можуть запилюватися. Також потрібно пам’ятати про регулювання вологості і тепла, нормально вносити добрива, так як на дозріваючих плодах можуть з’явитися світлі жовтуваті плями.

Використовуйте збалансоване мінеральне добриво "Чистий лист" для помідорів і не переймайтесь про наявність в ґрунті поживних речовин.

Останні публікації

Ідеї ​​контейнерів для овочів на підвіконні
20.02.2023

Ідеї ​​контейнерів для овочів на підвіконні

З кількома горщиками та контейнерами, розставленими на підвіконнях, ви можете мати свіжі овочі та листя салату на відстані дрібної відстані від кухонного столу.

Детальніше...
Рослини, які не потребують підв'язування
20.02.2023

Рослини, які не потребують підв'язування

Високі шпилі квітучих рослин залишаються популярними, починаючи від котеджних садів і закінчуючи сміливими багаторічними рослинами в схемах посадок у стилі прерій. Але ні для кого не секрет, що домогтися того, щоб така комбінація посадок виглядала гарно, є важкою роботою, не в останню чергу тому, що багаторічники потребують мульчування, зрізання, підстригання та поділу. І багато вимагають ставки.

Детальніше...
Способи змішування їстівних і декоративних рослин
19.02.2023

Способи змішування їстівних і декоративних рослин

Їстівні та декоративні рослини не потрібно вирощувати окремо в саду. Насправді вирощувати їх поруч є багато переваг.

Детальніше...