Як обрізати, чим удобрювати: підготовка чагарників до осені
Зміст
Із приходом осені починається період підготовки рослин до зимівлі. У першу чергу — це обрізка кущів і осіння підгодівля. Даний процес необхідний для того, щоб рослини добре перенесли холод і в наступному році дали високі врожаї.
Підготовка чагарників до зимівлі
При підготовці до зими потрібно зробити наступні дії:
- обрізку;
- внесення добрив;
- знищення шкідливих комах;
- лікування від хвороб;
- полив.
Усі ці маніпуляції необхідні для комфортної зимівлі садових чагарників.
Обрізка
Украй важливо садівникові знати, коли обрізати кущі восени, щоб не заподіяти їм шкоди. Чагарник потребує цієї процедури найбільше, оскільки він швидко загусне в період вегетації, від чого знизиться врожайність.
Обрізка декоративних кущів восени проводиться після повного опадання листя. При цьому не варто побоюватися видаляти зайві гілки. Навіть якщо обрізати гілки занадто сильно, то це ніяк не зашкодить рослині. У літній період нові пагони швидко відростають. Крім того, це стимулює підвищення врожайності.
Старі гілки чагарнику обрізаються повністю, не залишаючи пеньків. Це необхідно для того, щоб в них не заводилися шкідливі комахи, які згодом можуть завдати шкоди самій рослині.
Обрізка малини
Обрізка кущів малини найчастіше проводиться влітку після закінчення збору плодів. Але якщо цього не зробити вчасно, то процедуру можна провести і восени. У процесі обрізки повністю прибираються старі пагони і, в разі утворення сильних заростей, деякі молоді.
Обрізка смородини
Смородина вимагає якісного догляду за собою. Тільки в цьому випадку вона принесе хороший урожай на наступний рік. Обрізка кущів смородини проводиться в залежності від віку рослини. Роблять це, слідуючи загальноприйнятим правилам.
- На чагарниках, старше п'ятирічного віку, необхідно, в першу чергу, усунути найстаріші пагони. Їх відрізняють по чорному кольору кори і товщині.
- Сильно загущені гілки всередині чагарнику потрібно прорідити.
- Рекомендується прибрати всі гілки, які стосуються верхнього шару грунту.
- Для формування крони рекомендується зрізати третину молодих пагонів
- Слід зрізати сухі та пошкоджені гілки.
На чагарнику слід залишати пагони, які досягли віку двох-трьох років. Саме вони активно плодоносять.
Осіння підгодівля чагарників
При підготовці саду до зими кожен садівник повинен знати, чим удобрювати чагарники восени. Ця процедура повинна проводитися в останніх числах вересня - перших числах жовтня. Добрива для декоративних чагарників допомагають рослинам впоратися із зимовими холодами і зміцнюють коріння.
Удобрюючи грунт в осінній період, потрібно враховувати, які мінеральні речовини вносилися влітку. Якщо рослина протягом усіх літніх місяців отримала свою норму азоту, то восени він може бути скасований. Але якщо цієї речовини було внесено мало, слід пам'ятати, що коренева система в серпні активізується і починає знову розростатися. Тому їй необхідна додаткова кількість азотовмісних добрив.
Щоб на наступний рік отримати гарний врожай, потрібно знати, чим підживити ягідні кущі восени. Саме в цей період закладається зав'язь на цвітіння і плодоношення. Добрива для ягідних кущів повинні містити в собі фосфор і калій. Найчастіше садівники застосовують суперфосфат або сульфат калію, які вносяться кореневих способом в кількості від 1 до 2 столових ложок під один кущ.
Для внесення добрив навколо чагарнику необхідно зробити невелику канавку радіусом, що відповідає розміру крони, в яку насипати речовини. Після цього потрібно провести рясний полив, щоб допомогти кристалам добрива розчинитися і проникнути в ґрунт.
У жовтні відбувається повторна підгодівля. На цей раз рекомендується використовувати органіку. Відмінно підійде гній із перепрілого коров'яку або компост.
Полив чагарників
Осінній полив роблять, беручи до уваги стан прикореневого грунту. У разі рясних дощів додатково поливати рослини не рекомендується. Якщо протягом серпня та вересня стояла суха погода, то потрібно полити чагарники з розрахунку не менше чотирьох відер на одну одиницю.
Останні публікації
Як виростити малину
Надлишок соковитої малини влітку та восени — це сезонне частування, яке не можна пропускати. Але навіщо витрачати гроші на купівлю в супермаркеті, коли можна легко виростити смачну малину самостійно вдома або на своїй ділянці?
Детальніше...Як виростити фруктові дерева
Вирощувати фруктові дерева – це весело та корисно. І є величезний вибір, з якого можна вибрати, включаючи гібридні карликові плодові дерева, які добре ростуть у контейнерах, до повнорозмірних традиційних фруктових дерев, які будуть годувати всю родину протягом багатьох років.
Детальніше...Як виростити нарциси
Першою ознакою весни для багатьох часто є поява нарцисів. Зазвичай вони прилітають наприкінці лютого і часто вважаються вісниками весни. Цибулини досить витривалі, що допомагає їм пережити холодні зимові місяці.
Детальніше...