Придбати продукцію

На сайті ви маєте можливість придбати товари не тільки в роздріб, але й гуртом. Якщо ви бажаєте обрати товар на суму від 500 грн до 1000 грн, або в кількості від трьох до семи виробничих ящиків, обирайте «роздрібна торгівля». Якщо ж ви бажаєте придбати товар великою партією та співпрацювати з нами на постійній основі, обирайте «гуртова торгівля»!

Гуртова
торгівля
Роздрібна
торгівля
Публікації  /  Інструкція з вирощування озимих овочів

Інструкція з вирощування озимих овочів

Серпень — ідеальний місяць для того, щоб почати їсти овочі, які можна їсти взимку, а наступного року — до голодної щілини. Це може здатися далеким, але важливо сіяти влітку, щоб ваші посіви були достатньо великими, щоб вижити, коли настане холодна погода. А оскільки в серпні ґрунт і тепла погода, ваша розсада буде рости швидко.

 

Ви можете посіяти насіння багатьох овочів безпосередньо в землю або виростити нові рослини в модульних лотках, щоб заповнити прогалини, які з’являються під час збирання літніх культур. Є кілька озимих основних рослин, які вже пізно сіяти з насіння, але купуючи молоді рослини, ви все ще можете насолоджуватися ними цієї зими. Нема потреби копати або готувати землю, просто очистіть поверхню від старих культур і бур'янів, і, якщо ви не розсипаєте багато компосту на своїй ділянці восени, додайте шар компосту в 1 см, щоб підживити ґрунт і ваші рослини. Тоді ви будете готові сіяти та садити овочі на зиму.


Як почати

Керівництво по вирощуванню озимих овочів - посів насіння

Сівба пряма

У серпні багато озимих культур можна сіяти прямо в ґрунт. Вибийте будь-які грудочки в ґрунті, потім ущільніть його за допомогою граблів або пройшовши по ньому, щоб він був рівним і краще утримував вологу. Використовуйте край сапи або лопати, щоб зробити свердла глибиною 1-2 см і полити основу кожного. Посійте насіння та засипте сухим ґрунтом. Зачекайте тиждень, перш ніж знову поливати – це збереже поверхню ґрунту сухою та завадить росту бур’янів.

Сіяти модулями

У той час як ви можете сіяти прямо, посів у модульні або насіннєві лотки в теплиці або навіть на світлому підвіконні забезпечує більш надійне проростання та полегшує захист від шкідників у вразливі перші дні. Заповніть модулі до країв багатоцільовим компостом, добре закріпіть його, потім подивіться, чи є місце для додаткового компосту (вище). Для багатьох озимих овочів висівайте кілька насінин на модуль. Через 10 днів, якщо все насіння проросло, прорідіть одне або два найслабкіших насіння з кожного модуля, а потім висадіть решту як грудку. Це ефективно з точки зору часу, простору та використання компосту.

Посів у лотки для насіння

Наповніть лотки сумішшю багатоцільового компосту та вермикуліту або перліту (для покращення дренажу) у співвідношенні 50:50, потім полийте, поки суміш не насититься. Розсипте насіння тонким шаром по поверхні. Злегка накрийте насіння додатковою кількістю компостної суміші, а потім покладіть зверху скляну або пластикову кришку. Зачекайте п’ять днів, перш ніж знову поливати. Багато людей скажуть вам почекати, доки у розсади з’являться перші справжні листки (листя, схоже на материнську рослину), перш ніж пікірувати, але я роблю це, коли у них з’являться лише перші два листочки, оскільки на цій стадії їх легко пересадити. Вставте грядку або олівець під коріння саджанця, піднімаючи його вгору, і обережно потягніть за листя, а не за стебло (вгорі, справа). Пересадіть у модульний лоток, скручуючи коріння, доки стебло повністю не заглибиться.

Як пересаджувати

Керівництво по вирощуванню озимих овочів – посадка

Як висадити

Щоб зменшити шок від пересадки, перемістіть рослини в землю з піддонів, коли вони ще молоді. Пожовтіння листя є ознакою того, що їм не вистачає азоту, тому завжди намагайтеся висаджувати до цього. Капуста і шпинат готові до висадки лише через два-три тижні після посіву; салат, ендівій і цикорій можуть бути до чотирьох тижнів. За допомогою копалки або ручної кельми зробіть отвір у ґрунті достатньо глибокий, щоб закопати все стебло, це допоможе виростити більш міцні рослини.

Де садити

Коли ви збираєте врожай літніх культур, ви можете створити проміжки, які можна використовувати для вирощування овочів на зиму. В іншому випадку висаджуйте зимові овочі блоками, а не рядами, оскільки блоки легше вкрити та захистити від шкідників та погоди. Залиште 30 см простору навколо овочів, які ви вирощуєте, для великих листків і 20 см навколо салатних культур.

Коли поливати

Найважливіший час для поливу – під час посіву та посадки, а також протягом наступних кількох тижнів, поки ваші культури не почнуть активно рости. На стадії розсади поливайте рослину окремо, а не по всій площі – це допоможе зупинити проростання бур’янів і конкуренцію вашим сходам. Після того, як ваші овочі ростуть міцно, їх потрібно буде поливати лише в дуже посушливі періоди та коли листяні культури, такі як рукола, ендівій і шпинат, майже готові до збирання.

 

Отримайте більший урожай

Посібник із вирощування озимих овочів - захист рослин

Захищати від шкідників

Хоча сітка захистить ваші культури від птахів і кроликів, сітка також захистить від комах. Розмістіть дротяні обручі на ваших грядках з інтервалом в 1 м і використовуйте сітку достатньої ширини, щоб утримуватися на місці з камінням на краю, і яку можна легко підняти для прополки та збору врожаю.

Захищати від негоди

Всі ці овочі морозостійкі, але потрібно берегти їх від різких вітрів, які можуть обривати листя. Фліс виконує цю роботу (вгорі, ліворуч) або спробуйте сітку – хоча вона менш тепла, вона міцніша і може залишатися на рослинах всю зиму. Сніговий покрив може обтяжувати рослини, але він лише трохи розплющить рослини, і його можна легко змахнути.

Тримайте врожаї

Зберігайте врожай листових овочів місяцями, ретельно збираючи зовнішні листки, а не зрізаючи всю рослину. Збір може тривати трохи довше, ніж зрізання, але це означатиме, що посів, який ви зробите зараз, залишатиме листя протягом кількох місяців, загалом даючи набагато більший урожай.

Останні публікації

Як виростити малину
31.05.2023

Як виростити малину

Надлишок соковитої малини влітку та восени — це сезонне частування, яке не можна пропускати. Але навіщо витрачати гроші на купівлю в супермаркеті, коли можна легко виростити смачну малину самостійно вдома або на своїй ділянці?

Детальніше...
Як виростити фруктові дерева
31.05.2023

Як виростити фруктові дерева

Вирощувати фруктові дерева – це весело та корисно. І є величезний вибір, з якого можна вибрати, включаючи гібридні карликові плодові дерева, які добре ростуть у контейнерах, до повнорозмірних традиційних фруктових дерев, які будуть годувати всю родину протягом багатьох років.

Детальніше...
Як виростити нарциси
30.05.2023

Як виростити нарциси

Першою ознакою весни для багатьох часто є поява нарцисів. Зазвичай вони прилітають наприкінці лютого і часто вважаються вісниками весни. Цибулини досить витривалі, що допомагає їм пережити холодні зимові місяці.

Детальніше...