Придбати продукцію

На сайті ви маєте можливість придбати товари не тільки в роздріб, але й гуртом. Якщо ви бажаєте обрати товар на суму від 500 грн до 1000 грн, або в кількості від трьох до семи виробничих ящиків, обирайте «роздрібна торгівля». Якщо ж ви бажаєте придбати товар великою партією та співпрацювати з нами на постійній основі, обирайте «гуртова торгівля»!

Гуртова
торгівля
Роздрібна
торгівля
Публікації  /  Хвороби розсади: як вчасно розпізнати і врятувати рослини

Хвороби розсади: як вчасно розпізнати і врятувати рослини

Зміст

Запорукою врожаю овочів є вирощування здорової розсади. Уже на початку свого розвитку сіянцям загрожують багато хвороб розсади і шкідники. Щоб отримати міцні рослини, варто ознайомитися з профілактикою і способами боротьби з такими неприємностями.

Хвороби розсади

Існують кілька основних захворювань розсади.

  1. Коренева гниль — грибком уражається коріння паростків. Вона з'являється при використанні необробленого ґрунту, насіння, через недостатнє освітлення, дуже високу вологість або температуру в приміщенні. Це одна з причин, чому в'яне розсада.
  2. Випрівання. Її причини — критична нестача кисню. Виникає при неправильному вирощуванні розсади взимку на підвіконні та несвоєчасному видаленні плівки.
  3. Чорна ніжка на розсаді. При захворюванні уражаються стебла і корінці, що призводить до в'янення рослини, воно чорніє. Причини хвороби — перезволоження ґрунту і висока температура в ґрунті.
  4. В'ялість. Починає в'янути верхівка стебел, рослина потихеньку чахне і висихає. Це відбувається при зараженні мікробами або низькій вологості. Вразити листя може і борошниста роса на розсаді. Її ознаки — поява білястого або сірого нальоту нерівномірними плямами. Вони швидко починають збільшуватися і з'єднуватися між собою. Потім уражені листочки жовтіють і сохнуть.

Шкідники розсади

Посадковий матеріал, крім хвороб, вражають і шкідники. Основними шкідливими комахами для посівів є:

Способи боротьби зі шкідниками

Своєчасна обробка рослин інсектицидами дозволяє позбутися шкідників хвороб. Найбільш ефективними засобами є:

Крім цього, в складі багатьох інсектицидів є препарати, що вражають одночасно кілька шкідників. При обробці такими препаратами можна захистити розсаду від шкідників при активному рості рослин. У цей же період необхідно використовувати всілякі підгодівлі для розсади.

Профілактика захворювань

Після початку одужання рослин необхідно ретельно проводити їхнє вибракування, залишити лише найбільш сильні, здорові стебла. Коли розсада стане міцнішою, почне рости, її потрібно пересадити в нову ємність з іншою землею. Якщо рослини сильно вражені, їх необхідно видаляти з грудкою землі. Це один із способів, як уберегти розсаду від чорної ніжки. Однак краще не доводити справу до захворювання, а зробити кілька профілактичних заходів. До них відносяться:

Крім цього, не можна поспішати при холодній погоді висівати насіння на розсаду. Необхідно попередньо переконатися, що на підвіконні рослинам буде світло і тепло або застосовувати утеплювачі і додаткове підсвічування. Обов'язково потрібно контролювати вологість ґрунту — краще трохи недолити при поливі, ніж перебощити. Завжди використовуйте універсальне добриво для городу. Дотримання всіх рекомендацій допоможе вам зібрати восени гідний урожай овочів зі своєї ділянки.

Останні публікації

Як виростити малину
31.05.2023

Як виростити малину

Надлишок соковитої малини влітку та восени — це сезонне частування, яке не можна пропускати. Але навіщо витрачати гроші на купівлю в супермаркеті, коли можна легко виростити смачну малину самостійно вдома або на своїй ділянці?

Детальніше...
Як виростити фруктові дерева
31.05.2023

Як виростити фруктові дерева

Вирощувати фруктові дерева – це весело та корисно. І є величезний вибір, з якого можна вибрати, включаючи гібридні карликові плодові дерева, які добре ростуть у контейнерах, до повнорозмірних традиційних фруктових дерев, які будуть годувати всю родину протягом багатьох років.

Детальніше...
Як виростити нарциси
30.05.2023

Як виростити нарциси

Першою ознакою весни для багатьох часто є поява нарцисів. Зазвичай вони прилітають наприкінці лютого і часто вважаються вісниками весни. Цибулини досить витривалі, що допомагає їм пережити холодні зимові місяці.

Детальніше...