Елементи догляду за рослинами: Як правильно вибрати кімнатну рослину
Іноді люди йдуть наосліп у розплідник, не знаючи, що їм потрібно чи чого вони хочуть, і в кінцевому підсумку отримують загадкову рослину. Ви щойно купили кімнатну рослину, і що тепер? Якщо ви хочете бути успішним власником кімнатних рослин, я вважаю, що найкраще провести невелике дослідження ПЕРЕД тим, як йти в садовий центр, і дізнатися, які види рослин відповідають вашим потребам і чи зможете ви забезпечити їм найкращий дім. Це, звичайно, повідомлення в блозі, орієнтоване на людей, які все ще розвивають свої зелені пальці. Утримуючи рослини протягом року або двох, ви, ймовірно, станете вправним і знатимете, які рослини пасуватимуть до вашого будинку та способу життя.
У цій публікації я дам вам кілька порад щодо вибору найкращої рослини для вас і вашого житлового простору, а також як вибрати здорову рослину в садовому центрі/розсаднику. Вибираючи кімнатну рослину, слід звернути увагу на кілька речей:
-
Ваш рівень досвіду - ви новачок і не знаєте з чого почати? Розгляньте деякі з цих рослин ! Ви, напевно, захочете переконатися, що ви не зайдете через голову, якщо ви все ще свіжий батько рослини! Я настійно рекомендую більш міцну рослину, яка зміцнить вашу впевненість. Якщо вам потрібен виклик: папороті, фіттонії, калатеї, орхідеї, м’ясоїдні рослини – лише деякі з них, які можуть стати чудовим досвідом у навчанні догляду за рослинами з дуже особливими потребами.
-
Розташування у вашому домі + розмір рослини – чи є місце, яке ви хочете заповнити у своєму домі? Ви ж не хочете розміщувати монстеру делікатесну в місці, яке не вміщає її розлогу, зрілу форму. Так само, якщо у вас є велика площа для заповнення, я думаю, що одна або дві великі рослини виглядатимуть добре порівняно з купою компактних рослин. Звичайно, це залежить від особистих уподобань! Просто переконайтеся, що у вас є місце для будь-якої рослини, яку ви виберете. Подумайте, наскільки він буде великим і чи буде у вас простір для нього надовго. Мені також подобається думати про те, як ця рослина виглядатиме з моїми іншими рослинами, і як я можу її виставити чи згрупувати з іншими зеленими друзями.
-
Освітлення - це, мабуть, НАЙВАЖЛИВІШИЙ фактор у виборі рослини. Чи можете ви забезпечити йому достатнє освітлення? Освітлення - це все. Ви можете мати найдорожчу горщикову суміш і корм для рослин, найкращі кашпо, шикарні зволожувачі повітря та дощову воду, яку ви зібрали самі... усе це нічого не означатиме, якщо ваша рослина не отримає належного освітлення. Наприклад, я особисто не можу тримати багато сукулентів чи кактусів
-
Вологість – більшість рослин обладнані для роботи зі стандартною вологістю в домашніх умовах (яка зазвичай становить близько 40%), але якщо ви купуєте рослину, яка потребує більшої вологості, подумайте, чи потрібно вам коригувати рівні вологості у вашому домі. Можливо, вам доведеться інвестувати у зволожувач повітря, зробити піддон для гальки, розмістити рослину у ванній кімнаті або навіть придбати тераріум!
Я знаю кількох людей, які люблять ходити до розплідників і вибирати хворі рослини, щоб доглядати за ними вдома. Це абсолютно чудово, якщо це ваша причина, але я особисто не люблю ризикувати. Чим здоровіша рослина, коли ви її купуєте вперше, тим більша ймовірність, що ви досягнете успіху з нею, і вона надалі залишатиметься здоровою. Думаю, моя порада така: якщо ви новачок у світі рослин, дотримуйтесь здорових рослин. Коли ви набудете більше впевненості та досвіду, можете грати медсестрою. ;) Але, зрештою, робіть те, що робить вас щасливими, і якщо ви думаєте, що можете врятувати рослину, неодмінно зробіть це!
Ось кілька порад щодо вибору здорової рослини:
-
Перевірте, чи багато на рослині жовтих або коричневих листя, коричневих хрустких кінчиків або коричневих країв. Це показники того, що рослина постраждало від нерівномірного поливу або сухого повітря. Зазвичай це виправні проблеми, але це також може бути попередженням про пошкодження кореня. Я намагаюся триматися подалі від рослини, у якої багато жовтого листя, тому що, швидше за все, коріння сильно страждає.
-
Перевірте наявність будь-яких грибкових або бактеріальних інфекцій - вони зазвичай виглядають як великі коричневі плями в центрі або по краях листя. Грибок поширюється, і я не хочу з цим возитися!
-
Коли ви переконаєтеся, що листя здорове, дослідіть рослину на наявність шкідників! Поширеними шкідниками розсадників є борошнистий червець, щитівка, трипси та павутинний кліщ. Вони знищать вашу рослину, і якщо ви принесете цих поганих хлопців у свій дім, швидко заразять інші ваші рослини. Я завжди ізолюю рослини, коли приношу їх додому, навіть якщо я не бачу на них шкідників – ніколи не знаєш, коли вони можуть з’явитися.
-
Якщо ви купуєте рослину, яка відома своїми декоративними квітами, вибирайте ту, яка має переважно бутони, а не відкриті квіти. У домашніх умовах розпустяться бутони, а цвітіння триватиме довше.
Останні публікації
Як виростити малину
Надлишок соковитої малини влітку та восени — це сезонне частування, яке не можна пропускати. Але навіщо витрачати гроші на купівлю в супермаркеті, коли можна легко виростити смачну малину самостійно вдома або на своїй ділянці?
Детальніше...Як виростити фруктові дерева
Вирощувати фруктові дерева – це весело та корисно. І є величезний вибір, з якого можна вибрати, включаючи гібридні карликові плодові дерева, які добре ростуть у контейнерах, до повнорозмірних традиційних фруктових дерев, які будуть годувати всю родину протягом багатьох років.
Детальніше...Як виростити нарциси
Першою ознакою весни для багатьох часто є поява нарцисів. Зазвичай вони прилітають наприкінці лютого і часто вважаються вісниками весни. Цибулини досить витривалі, що допомагає їм пережити холодні зимові місяці.
Детальніше...