Елементи догляду за рослинами: винесення кімнатних рослин на вулицю
Ви можете запитати, навіщо хтось переносить кімнатні рослини на вулицю... чи це не перешкоджає меті мати рослини у вашому домі? Я так не думаю, оскільки ви можете насолоджуватися ними вдома всю осінь і зиму та створити на вулиці оазис джунглів! Крім того, у теплі весняні та літні місяці (він же вегетаційний період) є багато переваг переміщення ваших рослин в ідеальне місце на вулиці. Якщо у вас є веранда, патіо або балкон, які частково закриті або частково затінені, я настійно рекомендую вам скористатися цим! Перемістивши рослини на вулицю, ви створите для них середовище, яке більше імітує їхнє природне середовище існування, і рослини оцінять додаткове світло, вологість і тепло на відкритому повітрі.
Переваги винесення рослин на вулицю:
- Більше світла.
Навіть тіньове місце на вулиці буде яскравішим, ніж сонячне вікно в приміщенні, тому що скляні вікна фільтрують більшу частину ультрафіолетових променів сонця. Любителям сонця, таким як кактуси, кротони та пальми, також легше забезпечити повне освітлення, яке їм потрібно на вулиці. - Вища вологість.
З наближенням теплих місяців вологість стає вищою, особливо якщо ви ближче до екватора! Тут, на півдні США, в розпал літа вологість практично схожа на болотну. Оскільки більшість кімнатних рослин походять із тропічних лісів, їм дуже сподобається додаткова вологість. Просто подбайте про те, щоб забезпечити адекватну циркуляцію; це можна зробити, не скупчуючи рослини надто близько один до одного та/або запустивши вентилятор. Мені пощастило, тому що на моєму ґанку є вентилятор, який я використовую, коли стає липкою вологою! - Тепліша температура вдень + прохолодні ночі.
Знову ж таки, подумайте про природне середовище проживання рослини; у тропічному лісі чи в пустелі, ночі завжди будуть прохолоднішими. Температура в приміщенні залишається відносно незмінною, тому природні коливання температури на вулиці допомагають рослинам краще відповідати природному середовищу.
Фактори, які слід враховувати при перенесенні рослин на вулицю:
- Зовнішня температура.
Температура буде фактором номер один у визначенні того, коли ви повинні висаджувати рослини на вулицю, а коли ви повинні повертати їх усередину. Більшість кімнатних рослин задоволені температурою вище 15-25 градусів за Фаренгейтом, але дослідіть свою рослину, щоб переконатися. Наприклад, багато пустельних рослин досить холодостійкі, тоді як інші тропічні рослини вимагають температур понад 30 градусів. Як правило, у перший весняний місяць, коли температура дуже коливається, я виношу рослини на день і заношу їх на ніч. Я залишу рослини напівпостійно, як тільки нічна температура перестане опускатися нижче 15 градусів, і висаджу їх приблизно в середині пізньої осені. Знову ж таки, я підкреслюю, що це залежить від рослини, тому, будь ласка, ще раз перевірте, які температури може витримувати ваша рослина! І завжди перевірити погоду - у мене є програма на моєму iPhone, яку я перевіряю щоранку. - Розташування для оптимального освітлення.
Перегляньте свої рослини та їх потреби в освітленні. Тіньолюбні рослини, рослини на повному сонці, рослини, які люблять трохи прямого світла... переконайтеся, що ваше місце на вулиці може вмістити рослину! Ви ж не хочете виставляти свою колекцію калатей на весь день під прямим сонячним промінням, а ваш кактус опунції — у темніше місце на веранді. Мій ґанок виходить на схід і отримує трохи ранкового прямого сонця, що добре для більшості тропічних рослин. Це буде по-іншому, якщо у вас палаюча яскрава зона, що виходить на південь, або повністю затінена північна зона. - Акліматизація ваших рослин.
Вихід із приміщення на вулицю може бути певним шоком для вашої рослини, тому краще повільно привчати їх до вищого рівня освітлення. Наприклад, якщо у вас вдома є сансев’єрія (рослина змії) у слабкому освітленні, яку ви хочете перенести на веранду, спочатку перемістіть її ближче до вікна в приміщенні приблизно на тиждень. Через кілька днів перемістіть його в затінене місце на вулиці, а потім ще через кілька днів ви можете поставити його на повне сонце (так, зміїні рослини МОЖУТЬ перебувати на повному сонці, і їм це подобається... якщо правильно акліматизуватися!). Якщо ви не акліматизуєте свої рослини, ви ризикуєте спалити листя. - Боротьба зі шкідниками.
Рослини не більше схильні до шкідників на відкритому повітрі, ніж у приміщенні, але все ж краще вжити заходів обережності. Особисто я люблю збризкувати все олією німу, коли виношу їх на вулицю. Є багато методів запобігання шкідникам, які ви можете вибрати залежно від власних особистих уподобань... і це, безумовно, публікація в блозі іншим разом! :) Я вважаю, що краще вживати запобіжних заходів проти шкідників замість того, щоб намагатися вести довгу, важку битву, коли ваші рослини заражені. - Поливайте частіше.
Оскільки ваші рослини отримують більше світла, а температура надворі вища, полив збільшиться. Найкраще засунути пальці у верхній шар ґрунту, щоб перевірити його сухість. Особисто для мене, якщо мені доводиться поливати кімнатну рослину приблизно раз на тиждень, зазвичай це збільшується до кожні 3-4 дні на вулиці. Знову ж таки, це повністю залежить від рослини, контейнера, в якому воно знаходиться, світла та температури! Будьте розважливі, але майте на увазі, що поливати будете частіше.
Останні публікації
Як виростити малину
Надлишок соковитої малини влітку та восени — це сезонне частування, яке не можна пропускати. Але навіщо витрачати гроші на купівлю в супермаркеті, коли можна легко виростити смачну малину самостійно вдома або на своїй ділянці?
Детальніше...Як виростити фруктові дерева
Вирощувати фруктові дерева – це весело та корисно. І є величезний вибір, з якого можна вибрати, включаючи гібридні карликові плодові дерева, які добре ростуть у контейнерах, до повнорозмірних традиційних фруктових дерев, які будуть годувати всю родину протягом багатьох років.
Детальніше...Як виростити нарциси
Першою ознакою весни для багатьох часто є поява нарцисів. Зазвичай вони прилітають наприкінці лютого і часто вважаються вісниками весни. Цибулини досить витривалі, що допомагає їм пережити холодні зимові місяці.
Детальніше...