Придбати продукцію

На сайті ви маєте можливість придбати товари не тільки в роздріб, але й гуртом. Якщо ви бажаєте обрати товар на суму від 500 грн до 1000 грн, або в кількості від трьох до семи виробничих ящиків, обирайте «роздрібна торгівля». Якщо ж ви бажаєте придбати товар великою партією та співпрацювати з нами на постійній основі, обирайте «гуртова торгівля»!

Гуртова
торгівля
Роздрібна
торгівля
Публікації  /  Довідник температури кімнатних рослин

Довідник температури кімнатних рослин

Як і всі живі істоти, кімнатні рослини мають певні вимоги до температури. Для того, щоб вони вижили та процвітали, їх потрібно виконувати. Більшість рослин віддають перевагу температурі не нижче 18°С, хоча багато хто може переносити навіть 10°С. 

Крім того, попри те, що неправильна температура може бути проблемою, коливання температури є справжнім вбивцею. Дізнайтеся про ідеальну температуру для ваших зелених друзів, щоб вони могли бути здоровішими та щасливішими.

Чому температура має значення?

Як люди та тварини, рослини потребують тепла, щоб процвітати та виживати. Якщо вам холодно, можна посперечатися, що деякі ваші рослини також відчувають холод! 
Хоча багато рослин надзвичайно витривалі до нижчих температур, вони все одно потребують певного мінімуму тепла, щоб рости та бути здоровими. Для більшості кімнатних сортів потрібна температура не менше 10°С, а в ідеалі – принаймні 18°С. Крім того, надмірне тепло також може бути шкідливим для рослин, особливо для тих, які дуже чутливі до тепла. Ці рослини іноді називають «термічними»: 

 

Коливання температури

Власне кажучи, коливання температури є справжнім вбивцею рослин. Хоча багато видів можуть витримувати стабільно низькі температури, будь-які швидкі та значні зміни можуть виявитися серйозно шкідливими. Це може призвести до шоку у рослин, і, залежно від серйозності пошкодження, може знадобитися багато часу, щоб вони відновилися. Щоб зберегти ваші рослини, температуру ніколи не можна змінювати вище 1-3°С.

Яка температура потрібна рослинам?

Більшість віддає перевагу температурному діапазону 18-21°С вночі та 21-23°С вдень, хоча багато хто може витримувати навіть 10°С. Конкретні температурні вимоги кожної рослини також залежатимуть від її типу та рідного середовища проживання.

Кактуси

Як ви можете собі уявити, кактуси, такі як кроликові вушка або великодній кактус, віддають перевагу виключно теплим температурам. Як пустельні рослини, вони ніколи не повинні піддаватися впливу холоду, віддаючи перевагу не нижче 50-60°F, а в ідеалі 70-80°F. 

Сукуленти

Хоча деякі витривалі сукуленти можуть витримувати низьку температуру до 10°С, більшості потрібна принаймні 15°С. Найкраща температура для сукулентів, таких як нефритові рослини, нитка перлів, ведмежі лапи та літопси, становить 21-23°С.

Квіти

Змусити квіти розквітнути в приміщенні може бути дуже складно, і для цього їм потрібно буде достатньо тепло. Щоб підтримувати цвітіння, квіти слід тримати при температурі 19-21° С вдень і 23-25° С вночі. Пам’ятайте: для того, щоб ваші рослини цвіли, повинно бути тепло і сонячно.

Ніжні багаторічники

Ніжні багаторічники - це рослини, які надзвичайно чутливі до холоду. Під впливом низьких температур вони швидко відмирають. Для цих видів рослин, до яких належать улюблені гібіскус, імпатієнс і колеус, температура ніколи не повинна опускатися нижче 18-19°С. 

Субтропічний і тропічний (напіввитривалий)

Багато субтропічних і тропічних видів відомі як напіввитривалі, що означає, що, хоча вони більш стійкі до холоду, ніж ніжні багаторічники, вони все ж досить чутливі до нижчих температур. Сюди входять такі популярні варіанти, як «Слоняче вухо», «Райський птах», фікуси, лілії миру та орхідеї. Як правило, субтропічним і тропічним рослинам потрібна температура не нижче 10-12°С, і вони процвітають при температурах 20-23°С. 

Харді

Витривалі рослини можуть рости вдома чи на вулиці, і, здається, вони створені для виживання. У холодну пору року вони втрачають листя і квіти, але продовжують жити під землею. Вони витримують низькі температури. Прикладами над холодостійких видів є флокси, троянди, півонії та конвалії. У приміщенні вони віддають перевагу температурі 18-20°С, але можуть витримувати набагато холодніше.

Попереджувальні знаки, причини та профілактика

Ознаки, що вашим рослинам може бути занадто холодно

Що викликає надмірний холод

Отже, що може спричинити надмірне охолодження рослин? Чернетки, наприклад. Це може призвести до смертельних коливань вище 1-3° С. Уникайте протягів, тримаючи своїх зелених друзів трохи далі від дверей і вікон у холодну погоду. У теплу пору року вентиляційні отвори також можуть зберігати ваші рослини надмірно холодними. 

Як це виправити

Якщо ви любите, щоб у вашому домі було прохолодно, ви можете залишити своїх чутливих до холоду зелених друзів під рослинними лампами, які забезпечать не лише світлом, але й теплом. Якщо у вашому домі недостатньо тепло, будь-які рослини, які здаються холодними, слід перемістити трохи далі від дверей, вікон або вентиляційних отворів у більш ідеальне місце.

Ознаки, що вашим рослинам занадто жарко

Що викликає надмірне тепло

Якщо вам здається, що вашій рослині занадто жарко, це може бути через пряме сонячне світло. Більшість видів віддають перевагу непрямим сонячним променям. Вентиляційний отвір опалення також може бути відповідальним. Крім того, уникайте тримати чутливі до тепла види у ванних кімнатах, де люди приймають душ (деякі види люблять це, інші ні). 

Як це виправити

Перенесіть надто гарячі рослини трохи далі від прямого сонця в місце з більш непрямим освітленням. Також уникайте вентиляційних отворів, обігрівачів, плит, духовок та інших джерел тепла. 

Як бачите, температура відіграє величезну роль, коли справа доходить до здоров’я кімнатних рослин і правильного догляду за ними. Неправильна температура або, що ще гірше, коливання температури можуть виявитися шкідливими та навіть смертельними. З іншого боку, ідеальна температура дозволить вашим зеленим друзям процвітати. Для цього потрібно лише трохи ноу-хау!

Останні публікації

Як виростити малину
31.05.2023

Як виростити малину

Надлишок соковитої малини влітку та восени — це сезонне частування, яке не можна пропускати. Але навіщо витрачати гроші на купівлю в супермаркеті, коли можна легко виростити смачну малину самостійно вдома або на своїй ділянці?

Детальніше...
Як виростити фруктові дерева
31.05.2023

Як виростити фруктові дерева

Вирощувати фруктові дерева – це весело та корисно. І є величезний вибір, з якого можна вибрати, включаючи гібридні карликові плодові дерева, які добре ростуть у контейнерах, до повнорозмірних традиційних фруктових дерев, які будуть годувати всю родину протягом багатьох років.

Детальніше...
Як виростити нарциси
30.05.2023

Як виростити нарциси

Першою ознакою весни для багатьох часто є поява нарцисів. Зазвичай вони прилітають наприкінці лютого і часто вважаються вісниками весни. Цибулини досить витривалі, що допомагає їм пережити холодні зимові місяці.

Детальніше...