Придбати продукцію

На сайті ви маєте можливість придбати товари не тільки в роздріб, але й гуртом. Якщо ви бажаєте обрати товар на суму від 500 грн до 1000 грн, або в кількості від трьох до семи виробничих ящиків, обирайте «роздрібна торгівля». Якщо ж ви бажаєте придбати товар великою партією та співпрацювати з нами на постійній основі, обирайте «гуртова торгівля»!

Гуртова
торгівля
Роздрібна
торгівля
Публікації  /  Допоможіть! Я переливаю чи недоливаю свою рослину?

Допоможіть! Я переливаю чи недоливаю свою рослину?

Надмірний і недостатній полив — це дві найпоширеніші помилки, які люди роблять, коли використовують кімнатні рослини. Але може бути важко визначити, яка з двох проблем виникає, оскільки ознаки іноді схожі. 

Ось деякі ознаки того, що ви надмірно або недостатньо поливаєте свої рослини, а також те, як розв'язувати цю проблему.

Ознаки надмірного поливу кімнатних рослин

Перезволоження вашої кімнатної рослини означає, що ви поливаєте її занадто часто або ґрунт занадто довго залишається вологим. Переполити кімнатну рослину дуже легко, і ви можете навіть не помітити, що робите це спочатку. Отже, якщо у вас є невелика підозра, що ви занадто часто поливаєте свої кімнатні рослини, ось список ознак, на які слід звернути увагу:

Ознаки недостатньо зволожених кімнатних рослин

Недостатній полив вашої кімнатної рослини означає, що рослину поливають не так часто, як хотілося б, і ґрунт занадто довго залишається сухим. Якщо ви ведете напружений спосіб життя, то іноді поливати кімнатні рослини ви можете зовсім не розуміти. Життя буває! Ось кілька ознак того, що ви не доливаєте свої кімнатні рослини:

Як ви могли помітити, деякі з цих ознак досить схожі — причина в тому, що листя рослини можуть уражатися дуже схожими способами. При недостатньому поливі коріння просто не мають доступу до необхідної їм води. При надмірному зволоженні коріння можуть бути пошкоджені до такої міри, що вони не зможуть виконувати свою функцію доступу до води. У будь-якій із цих ситуацій однією з перших ознак часто є пониклі та в’яне листя, тому дуже важливо завжди перевіряти вологість ґрунту перед додаванням води.

Як вирішити проблеми з поливом

Після того, як ви визначите, надмірно чи недостатньо поливаєте кімнатні рослини, ось кілька порад, які допоможуть вам навчитися правильно поливати рослини.

Як запобігти перезволоженню

Іноді достатньо лише дати перезволоженій рослині висохнути та додати кілька додаткових днів між поливами. Але якщо ваша рослина не відновлюється, можливо, вам доведеться спробувати кілька інших речей. Ось кілька порад, щоб уникнути надмірного поливу:

Дослідіть рослину: спочатку проведіть деяке дослідження щодо конкретного типу кімнатної рослини та того, як часто їх потрібно поливати. Як і коли поливати рослини, можна дізнатися з наших посібників з догляду за рослинами.

Перевірте ґрунт: важливо перевірити вологість ґрунту перед поливом, щоб переконатися, що рослині справді потрібна вода. Враховуйте, яка частина ґрунту висохла, а не лише верхня поверхня. Деяким рослинам подобається, щоб їх ґрунт висихав на 100%, а іншим – лише 25% або 50% об’єму ґрунту. Ви можете перевірити ґрунт пальцем або використати щось на зразок дерев’яної палички. Якщо він з’являється з вологим ґрунтом, перевірте його знову через кілька днів. Якщо воно вийшло сухим, то можна поливати.

Використовуйте ґрунт з хорошим дренажем: деякі ґрунти мають більше дренажу, ніж інші, що може запобігти довгому перезволоженню коріння вашої рослини. Вода повинна відразу вбиратися в ґрунт під час поливу і належним чином стікати крізь ґрунт і виходити з дренажного отвору горщика.

Використовуйте горщик із кращим дренажем: перевірте та переконайтеся, що горщик для вашої рослини має дренажні отвори, розташовані безпосередньо на дні горщика. Додайте додаткові отвори, якщо необхідно, або пересадіть у горщик з більшою кількістю дренажних отворів. Це дозволить вам ретельно поливати рослину, дозволяючи вийти зайвій воді.

Уникайте більш низьких температур: рослини, що живуть у теплішому середовищі, зазвичай ростуть швидше і, отже, споживають більше води. Отже, якщо ваша надмірно зволожена рослина погано висихає, можливо, температура занадто низька. Якщо це так, поливайте рідше або перемістіть рослину в тепліше місце.

Як запобігти недостатньому зволоженню

Зазвичай недостатній полив рослини менш шкідливий, ніж надмірний полив, який може спричинити додаткові проблеми, такі як гниль коренів та інші захворювання. Але, звісно, якщо рослина занадто суха, вона може зморщитися, перш ніж ви навіть це помітите. Ось наші головні поради, як уникнути недостатнього зволоження:

Поливайте правильно: переконайтеся, що ви ретельно просочуєте весь ґрунт під час поливу рослин. Повільно додайте воду по всій верхній поверхні ґрунту, дайте їй вбратися та продовжуйте додавати, поки вона не почне стікати з дренажного отвору. Це гарантує, що всі корені мають рівний доступ до води. Якщо в блюдце збирається надлишок води, обов’язково видаліть його, щоб рослина не сиділа у воді.

Пам’ятайте про місце розташування рослини: чим більше рослина отримує сонячного світла, тим швидше воно буде використовувати воду. Крім того, більш теплі помірні температури також змушують рослини швидше використовувати воду. У таких умовах ґрунт висихає швидше. Якщо ваша рослина розташована в теплому сонячному місці, вам, ймовірно, доведеться поливати її частіше. Якщо він знаходиться в місці з низьким освітленням, можливо, вам не доведеться поливати так часто, але все одно перевіряйте ґрунт щотижня.

Переставте горщик, якщо коріння прив’язане: іноді, коли коренева система рослини стає занадто великою, вона може перерости поточний горщик і стати прив’язаною до коренів. Кореневій системі рослини, пов’язаної з корінням, бракує достатньої кількості ґрунту для належної підтримки. Оскільки більшу частину горщика займають коріння, залишається мало місця для ґрунту та води. Це означає, що коріння не мають доступу до достатньої кількості води для підтримки рослини. Подумайте про пересадку у більший горщик із більшою кількістю ґрунту, що може спричинити стрибок росту, коли рослина матиме більше місця для росту.

Встановіть нагадування! Найчастіше рослини не доливають просто через забудькуватість. Щоб уникнути цього, краще створити для себе розпорядок дня. Спробуйте вибрати один день на тиждень, щоб перевіряти свої рослини, і додайте нагадування на свій телефон, щоб не забути. 

Звичайно, завжди перевіряйте потреби вашої рослини в поливі та ознайомтеся з нашими посібниками з догляду за рослинами. Завжди перевіряйте ґрунт перед поливом і поливайте глибоко й ретельно, коли ваша рослина цього потребує.

Останні публікації

Як виростити малину
31.05.2023

Як виростити малину

Надлишок соковитої малини влітку та восени — це сезонне частування, яке не можна пропускати. Але навіщо витрачати гроші на купівлю в супермаркеті, коли можна легко виростити смачну малину самостійно вдома або на своїй ділянці?

Детальніше...
Як виростити фруктові дерева
31.05.2023

Як виростити фруктові дерева

Вирощувати фруктові дерева – це весело та корисно. І є величезний вибір, з якого можна вибрати, включаючи гібридні карликові плодові дерева, які добре ростуть у контейнерах, до повнорозмірних традиційних фруктових дерев, які будуть годувати всю родину протягом багатьох років.

Детальніше...
Як виростити нарциси
30.05.2023

Як виростити нарциси

Першою ознакою весни для багатьох часто є поява нарцисів. Зазвичай вони прилітають наприкінці лютого і часто вважаються вісниками весни. Цибулини досить витривалі, що допомагає їм пережити холодні зимові місяці.

Детальніше...