Придбати продукцію

На сайті ви маєте можливість придбати товари не тільки в роздріб, але й гуртом. Якщо ви бажаєте обрати товар на суму від 500 грн до 1000 грн, або в кількості від трьох до семи виробничих ящиків, обирайте «роздрібна торгівля». Якщо ж ви бажаєте придбати товар великою партією та співпрацювати з нами на постійній основі, обирайте «гуртова торгівля»!

Гуртова
торгівля
Роздрібна
торгівля
Публікації  /  Догляд за рослинами: вологість і кімнатні рослини

Догляд за рослинами: вологість і кімнатні рослини

Багато кімнатних рослин найкраще почуваються при вищому рівні вологості, але можуть виживати й при низькому рівні. З іншого боку, надмірна вологість є потенційним вбивцею. Це пояснюється тим, що він сприяє розвитку смертельних грибків і цвілі. Щоб успішно доглядати за кімнатними рослинами, потрібно забезпечити ідеальний, збалансований рівень вологості. 

Ознаки того, що вологість занадто низька

Сухі кінчики листя

Засохле листя не завжди свідчить про низьку вологість. Це також може бути ознакою занадто багато світла або занадто мало води. Наприклад, засохлі боки листя можуть означати недостатній полив. Однак сухі кінчики листя часто викликані занадто низькою вологістю. 

Листя починає скручуватися

Коли рослина відчуває нестачу вологи, воно починає трохи ухилятися від світла. Це робиться для того, щоб вода не випаровувалася так швидко. Коли вони намагаються захиститися від світла, листя може почати скручуватися. 

Квіти швидко вмирають

Квіти потребують певної кількості вологи для того, щоб рости та довго жити. Якщо вологість занадто низька, вони можуть не зацвісти повністю або відразу загинути. 

Ознаки того, що вологість занадто висока

Грибок/Цвіль

Як ви можете собі уявити, рослини люблять воду. На жаль, грибки і цвіль теж. Це найбільша (і іноді єдина) ознака того, що вологість занадто висока, і проявляється вона кількома різними способами:

Якщо ваша рослина демонструє будь-які з цих ознак, спочатку обробіть їх від грибків і цвілі. Багато рослин не відновляться. Вашим кращим кроком буде перенести неуражені рослини в інше місце, де вологість нижча (і стежте за тим, щоб не поливати).

Перевірте вологість у вашому домі за допомогою ареометра

Якщо ви не впевнені, яка вологість у вашому домі, ви завжди можете придбати гідрометр. Це дасть вам точне число, і ви дізнаєтесь, чи потрібно вам зменшити або збільшити вологість у вашому домі на основі цього. Більшість рослин віддають перевагу вологості 40-60%. 

Як знизити вологість

Збільшення вентиляції

Якщо у вашому домі досить волого через ваш клімат або щось інше, збільшення вентиляції може виявитися корисним. Для цього розмістіть рослини далі один від одного, включите вентилятори та відкрийте вікно, щоб увійшло свіже повітря.

Осушувач повітря

Якщо у вашому домі занадто волого, ви можете розмістити осушувач повітря біля своїх рослин. Це допоможе уникнути накопичення надлишку вологи та спричинення цвілі тощо.

Перенесення рослин у більш сухе місце

Якщо ваші рослини знаходяться в досить вологому приміщенні будинку, ви можете розглянути можливість перенести їх у більш сухе місце. Наприклад, кімната трохи далі від кухні або душу. Якщо ви віддаєте перевагу своїм рослинам там, де вони є, можливо, вам доведеться інвестувати в осушувач повітря. 

Слідкуйте за тим, щоб не забити

Надмірний полив може спричинити замокання рослин у воді. Як ви можете собі уявити, це призводить до стрімкого зростання вологості. Це одна з головних причин виникнення грибків і плісняви, яким можна запобігти. Як правило, дайте ґрунту висохнути приблизно на 80% перед поливом.

Як підвищити вологість

Тераріуми

Тераріуми не тільки красиві та декоративні, але вони також можуть бути чудовим способом забезпечити вологість певним, зручним для тераріумів рослинам. Тераріуми створюють власний маленький мікроклімат, який може замінити далеко не ідеальні умови у вашому домі (насамперед низьку вологість).

Зволожувач повітря

Якщо ваші рослини потребують більшої вологості, не дивіться далі, ніж зволожувач (або два). Встановіть один поблизу, і він майже напевно зробить свою справу!

Запотівання

Деякі рекомендують обприскування як спосіб підвищення вологості навколо ваших рослин. На жаль, це не дуже ефективно, оскільки вода швидко висихає. Насправді деякі листки псуються водою, а інші швидко пліснявіють, коли вони вологі. За винятком тропічних рослин, розпилення зазвичай не настільки корисне, щоб ризикувати. 

Лотки з галькою

Якщо ви не можете інвестувати у зволожувач повітря, ви завжди можете зробити піддон з галькою своїми руками. Як випливає з назви, вони складаються лише з піддону, гальки або гравію та води. При розміщенні під горщиком піддон з галькою буде випаровуватися до горщика, створюючи більш вологе середовище. 

Відкритий акваріум або фонтан

Відкрите джерело води також є чудовим джерелом вологості, наприклад акваріум або фонтан. Вони не тільки зроблять ваш дім більш придатним для рослин, але, як бонус, вони стануть гарним і практичним декором. 

Перемістіть рослину у ванну кімнату з душем

У деяких кімнатах у будинку є природна вологість, як-от деякі кухні чи ванні кімнати, де люди регулярно приймають душ. Це можуть бути ідеальні місця для рослин, які люблять вологість. Тільки стежте, щоб вони не перегрівалися (особливо на кухні).

Циркуляція повітря є ключовою

При будь-якому рівні вологості циркуляція повітря є ключовою. Інакше він може стати вбивцею, сприяючи появі безлічі грибків, цвілі, шкідників тощо. Майте це на увазі, особливо підвищуючи вологість у вашому домі. Ви хочете вологе, але свіже повітря.

Взимку вологість знижується

Майте на увазі, що взимку вологість значно падає. Саме тоді вашим рослинам може знадобитися додаткова вологість більше, ніж будь-коли. У зимовий час бажано інвестувати у зволожувач повітря.

Поширені вологолюбні рослини

Поширені рослини, які віддають перевагу низькій вологості

 

Як бачите, існує багато простих способів контролювати вологість у вашому домі, щоб ваші кімнатні рослини жили довго та здорово. Знайдіть правильний баланс, і ваші рослини процвітатимуть! Як ви вважаєте, чи мають ваші кімнатні рослини правильний рівень вологості?

Останні публікації

Пікіровка розсади
27.05.2023

Пікіровка розсади

Пікірування розсади дає рослинам простір, необхідний для росту. Дізнайтеся, коли і як це зробити, за допомогою нашого покрокового посібника.

Детальніше...
Вирощування моркви
26.05.2023

Вирощування моркви

Морква — це улюблена страва на кухні, яка приносить користь не тільки вашому зору. Маючи на вибір багато сортів, ви можете вирощувати та збирати моркву майже цілий рік.

Детальніше...
Висадка
26.05.2023

Висадка

Висадка — це переміщення рослин із маленьких горщиків у сад. Наш посібник пропонує поради щодо того, чому і як це робити.
Детальніше...