Догляд за дифенбахією
Розміщення
Дифенбахія - пишна і ефектна рослина з тропіків Мексики, Південної Америки та Індії. Цю рослина часто називають «німою тростиною» через її токсичний сік, який викликає роздратування і набрякання язику при ковтанні. Воно не ідеально підходить для приміщень з маленькими дітьми або допитливими тваринами. Однак при невеликій обережності не має смертельної загрози.
Ця рослина добре росте в місцях, які отримують яскраве розсіяне світло, але пряме сонце може обпалити листя. В офісному приміщенні Дифенбахія може адаптуватися до флуоресцентного освітлення, хоча це може зайняти деякий час.
Загальні правила догляду за дифенбахією
Порада: листя дифенбахії виразне і часто повідомляє вам, в якому стані знаходиться рослина. Листя рослини, що відчуває спрагу, закручуються і стають сухими, в кінцевому підсумку вони опадають, в той час як листя перезволоженої рослини обсипаються і залишають після себе слизовий наліт на стеблі.
- Завжди обов'язково оцінюйте потреби вашої рослини в поливі. Перш ніж напоїти рослину, краще спочатку перевірити рівень вологості грунту, щоб переконатися, що вона не волога прямо під поверхнею. Також постарайтеся зробити аерацію ґрунту, аерація допоможе грунту дихати і допоможе виходити зайвій волозі.
- Дифенбахії подобається постійно злегка вологий, але не перезволожений грунт. Як правило, намагайтеся поливати, коли верхній шар грунту висихає на 2,5 сантиметра, але якщо рослина знаходиться в умовах низької освітленості, поливати необхідно рідше. Однак повне висихання грунту призведе до потемніння, опускання і в'янення листя.
- Прохолодний протяг може викликати пожовтіння і скручування листя рослини, тому зберігайте рослина в місці з температурою вище 15 градусів. Диффенбахія сприйнятлива до павутинних кліщів, але розміщення її поза прямого потоку вентиляційних отворів і підвищення вологості навколо рослини за допомогою зволожувача, ванночки для дренажу добре допомагають в профілактиці.
- Періодично повертайте рослину, щоб забезпечити рівномірне зростання з усіх боків, і часто витирайте пил з листя, щоб рослина могла ефективно фотосинтезувати. Під час очищення листя огляньте нижню сторону, щоб не пропустити шкідників.
Пам'ятайте, що кожна рослина - унікальна жива істота, і у неї можуть бути різні потреби. Звертайте увагу на стан вашої дифенбахії і її потреби в поливі, і вона буде жити у вас довго і щасливо.
Часті запитання
Чому у моєї дифенбахії опадає листя?
Опале листя часто являється наслідком неправильного поливу. Перевіряйте грунт своєї рослини, коли поверхня стає сухою на дотик, - ваша рослина готова до поливу. Якщо грунт вологий і листя опадає, проблема може полягати в занадто великій кількості води, недостатньому освітленні або низьких температурах.
У моєї рослини з'являються коричневі кінчики листя, що відбувається?
Побуріння кінчиків може бути викликано нерівномірним поливом. Переконайтеся, що ваша рослина отримує регулярний полив. Налаштуйте полив і обріжте коричневі кінчики.
Як зберегти рівномірне і повноцінне зростання моїх рослин?
Дифенбахія дає багато нових пагонів за короткі періоди часу. Регулярно повертайте рослину, оскільки вона буде рости до джерела світла, і це допоможе запобігти оголенню з одного боку. Добрива сприяють зростанню нових пагонів, тому переконайтеся, що рослина правильно підживлена. Регулярна обрізка рослини також допоможе запобігти отриманню неправильної форми. Обов'язково одягніть рукавички або мийте руки відразу після обрізки. Не допускайте попадання соку в очі або рот.
Як часто потрібно удобрювати рослини?
Як правило, кімнатні рослини добре себе почувають, якщо удобрювати їх з весни по осінь. Удобрюйте один раз на місяць органічними добривами для кімнатних рослин, слідуючи інструкціям на упаковці.
Як часто потрібно пересаджувати мою рослину?
Невеликі рослини рекомендується пересаджувати кожні 12-18 місяців, більші потрібно пересаджувати кожні 18-24 місяці. Не вибирайте горщик надто більшого розміру, ніж попередній, адже він може затопити коріння рослини. Якщо ви бажаєте зберегти нинішній розмір рослини, пересаджуйте її в той же горщик, пороте використовуйте новий грунт і обріжте деякі корені і листя. Весна та літо - ідеальний час для пересадки, адже в цей період рослина найбільш сильна.
Останні публікації

Пікіровка розсади
Пікірування розсади дає рослинам простір, необхідний для росту. Дізнайтеся, коли і як це зробити, за допомогою нашого покрокового посібника.
Детальніше...
Вирощування моркви
Морква — це улюблена страва на кухні, яка приносить користь не тільки вашому зору. Маючи на вибір багато сортів, ви можете вирощувати та збирати моркву майже цілий рік.
Детальніше...
Висадка