Придбати продукцію

На сайті ви маєте можливість придбати товари не тільки в роздріб, але й гуртом. Якщо ви бажаєте обрати товар на суму від 500 грн до 1000 грн, або в кількості від трьох до семи виробничих ящиків, обирайте «роздрібна торгівля». Якщо ж ви бажаєте придбати товар великою партією та співпрацювати з нами на постійній основі, обирайте «гуртова торгівля»!

Гуртова
торгівля
Роздрібна
торгівля
Публікації  /  Чим підгодувати томати після висадки в теплицю: поради аграріїв

Чим підгодувати томати після висадки в теплицю: поради аграріїв

Зміст

Томати відносяться до однієї з вимогливих у догляді культур, найважливішим елементом якої є підгодовування. Для гарного росту і високого рівня врожайності необхідно розібратися в питанні, як правильно удобрювати помідори в теплиці.

Пересадка помідорів у теплицю: особливості процесу

Найчастіше висадка розсади помідорів в теплицю проводиться в кінці квітня. У цей час пересадка здійснюється в неопалювані парники з плівки. Якщо мова йде про полікарбонатні приміщення, процес можна починати на тиждень раніше. За 10 днів до «переїзду» проводиться підгодівля добривами, а напередодні проведення робіт ящики з кущами заносять на кілька годин у парник для звикання до нових умов. Кращими попередниками для томатів стануть огірки. Якщо дотримуватися правила для висадки помідорів, вони добре приживуться. А для збільшення врожаю призначені підгодовування.

Як доглядати за томатами

Закритий ґрунт накладає відбитки на ріст і врожайність рослини, якщо не забезпечити правильний догляд за помідорами в теплиці. Томати світлолюбні, їм потрібно освітлення протягом всього дня, тому теплиця розміщується на відкритому просторі, а вікна завжди повинні бути чистими. Оптимальна денна температура знаходиться в межах +22 ... +25 градусів, а вночі — +16 ... 18. Щоб уникнути перегріву рекомендується провітрювати приміщення, помідор не боїться протягів. Однак відкривати теплицю необхідно не пізніше 08 ранку. Полив слід здійснювати тільки вранці, щоб до вечора волога встигла випаруватися. До зав'язування плодів поливати рослини слід помірно, щоб верхній шар залишався вологим. Пропонується додатково подбати про томати, купивши укорінювача для рослин.

Коли добриво необхідно

Добриво томатів у теплиці буває не просто бажаним, а необхідним, коли рослина сама вказує на брак певних елементів живлення. Перші ознаки зачіпають листя.

  1. Вони стали дрібніші, мають світло-зелене забарвлення, ріст стебел уповільнився — головні показники того, що терміново слід удобрити ґрунт азотом із невеликим вмістом бору.
  2. Рослина в цілому починає темніти, листя має синювато-фіолетовий відтінок і може завертатися. Це свідчить про брак фосфору.
  3. Кінчики листя скручуються, мають характерну коричнево-червону облямівку по краях — томатам мало калію.
  4. Крихкість і шорсткість відростків свідчить про брак цинку.
  5. Брак кальцію проявляється в білизні прожилок і скручуванні листя вгору.
  6. Якщо не вистачає заліза, рослина стрімко жовтіє та обвисає. Саме тому доцільніше використовувати комплексне добриво для томатів на перших етапах вирощування в тепличних умовах.

Чим підгодовувати рослини

Існує 2 види підгодовування для томатів: коренева, коли рідке добриво виливають безпосередньо під коріння, і листова. Першим способом краще вносити макроелементи, а другим — додаткові корисні речовини, які надають специфічний вплив при особливій нестачі добрив. Помідори, вирощувані в теплицях, потребують мінеральних добрив із підвищеним вмістом азоту, калію та фосфору. Досвідчені садівники на питання, чим удобрити помідори в теплиці вперше, рекомендують обирати азотне добриво, а потім поєднувати його з фосфором і кальцієм. На останніх етапах перед дозріванням плодів варто використовувати калійне добриво в чистому вигляді.

Коли слід удобрювати

Підживлення помідорів у теплиці передбачає дотримання певних рекомендацій від аграріїв. Серед них:

Важливо врахувати, що підгодівлі повністю припиняються за 2 тижні до приблизного дозрівання плодів для попередження надлишку поживних речовин в помідорі.

Останні публікації

Збір, обробка та зберігання гарбузів
18.10.2021

Збір, обробка та зберігання гарбузів

Ось кілька порад по збору, обробці, заготівлі та зберіганню гарбузів, щоб ви могли правильно їх підготувати та ефетивно використовувати.

Детальніше...
Як садити восени
18.10.2021

Як садити восени

Осінь - прекрасна пора для посадки певних рослин. Важливо знати, що для багатьох рослин осінь краще, тому що погода прохолодніше, і ваші рослини не згорять. Однак, щоб отримати максимальну віддачу від посадки восени, вам необхідно зробити кілька важливих кроків.

Детальніше...
5 сортів перцю для вирощування в контейнерах
18.10.2021

5 сортів перцю для вирощування в контейнерах

Є багато різних видів перцю, які ви можете вирощувати у своєму саду або навіть в контейнері. Можливості безмежні: перець - це широке сімейство з безлічі різних і особливих сортів.

Детальніше...