Алоказія - як доглядати за цією дивовижною рослиною?
Надзвичайно довге, інтенсивно зелене та візерунчасте листя зі злегка зазубленими краями є відмінною рисою алоказії. У селекції найбільш поширена алоказія амазонська, що має відносно невеликі розміри, але набирають популярності та інші види. Рослина викликає безліч асоціацій завдяки незвичайній формі листя, яке, на думку одних, нагадує слонове вухо, а іншим – скелети. Цікаво, що у природних умовах (тобто на Борнео) деякі екземпляри виростають до чотирьох метрів у висоту! Домашні сорти набагато дрібніші. Як зробити так, щоб вони були максимально ефектними та виконували свою декоративну функцію?
Температури, при яких алоказія почувається найкраще
Клімат, у якому зустрічається алоказія, природним чином визначає жорсткі умови, у яких має жити рослина в домашніх умовах. Влітку оптимальна температура для нього коливається в межах 22-28 градусів за Цельсієм. Взимку, коли рослина йде у сплячку, температура може бути дещо нижчою – алоказія витримує температуру до 18 градусів за Цельсієм, що є для неї нижньою межею. Такий стан речей збігається з кімнатними температурами, які ми підтримуємо в будинках, але варто пам'ятати, що не можна розміщувати рослину в прохолодних або кондиціонованих приміщеннях.
Вологість повітря як у джунглях Південної Азії
Через родоводу алоказії рослина потребує підвищеної вологості повітря. Це трохи більш клопітко, ніж підтримувати правильну температуру. З іншого боку, у сухих приміщеннях зволоження повітря також піде на користь здоров'ю людини. Тож давайте візьмемо спеціальний зволожувач і помістимо його поруч із рослиною – це має допомогти. Також добре іноді збризкувати листя рослини водою.
Інсоляція в міру та підходящий ґрунт
Як і будь-якій рослині, алоказії необхідний доступ сонячного світла. Однак варто пам'ятати, що не перестаратися - він не може залишатися постійно в місцях, схильних до сильного і тривалого впливу сонячних променів. На жаль, це призводить до засихання листя. У горщику варто створити оптимальні умови для розвитку рослини, підібравши ґрунт та добрива. Алоказія не любить посуху, але й надто вологий ґрунт теж. Найкраще він почувається у родючому і перегнійному ґрунті. На його стан добре впливає слабокислий рН. Горщик вимагає дренажу та постійного дренажу. Частоту поливу слід визначити при спостереженні за субстратом, але зазвичай досить раз на тиждень.
Регулярне пересадження алоказії
Яскраве зелене листя, за яке ми любимо виділення, дуже важке. Тому необхідно проводити доглядову процедуру, яка полягає у пересадці. Рослина слід пересаджувати не рідше одного разу на рік, бажано навесні.
Вирощування алоказії в горщику вимагає ретельного дотримання правил догляду за нею, але що тільки не робиться, щоб привести до будинку трохи екзотичної зелені та відчути себе у джунглях?
Останні публікації
Як виростити малину
Надлишок соковитої малини влітку та восени — це сезонне частування, яке не можна пропускати. Але навіщо витрачати гроші на купівлю в супермаркеті, коли можна легко виростити смачну малину самостійно вдома або на своїй ділянці?
Детальніше...Як виростити фруктові дерева
Вирощувати фруктові дерева – це весело та корисно. І є величезний вибір, з якого можна вибрати, включаючи гібридні карликові плодові дерева, які добре ростуть у контейнерах, до повнорозмірних традиційних фруктових дерев, які будуть годувати всю родину протягом багатьох років.
Детальніше...Як виростити нарциси
Першою ознакою весни для багатьох часто є поява нарцисів. Зазвичай вони прилітають наприкінці лютого і часто вважаються вісниками весни. Цибулини досить витривалі, що допомагає їм пережити холодні зимові місяці.
Детальніше...