9 неприємних помилок при мульчуванні, яких легко уникнути
- Не змішуйте мульчу з грунтом
Мульча, компост і грунт - різні речі. Змішайте компост та добриво з верхнім шаром грунту, щоб поліпшити його, але нехай мульча лежить на поверхні. Мульча, змішана з грунтом, порушує баланс поживних речовин і викликає труднощі при перекопуванні і прополюванні. Ніколи не використовуйте дерев'яну мульчу як засіб для поліпшення ґрунту в контейнерах або в саду, тому що в процесі розкладання вона пов'язує доступний азот, який повинен надходити до ваших рослин.
- Не допускайте попадання деревної мульчі на грядку з овочами.
На грядці з овочами деревна мульча, наприклад, кора, - не найкращий вибір. Для городу дешевий компост підійде набагато краще, ніж дорога декоративна деревна мульча. До того ж, він живить грунт, як і добрива для саду. Шар деревної мульчі також ускладнює швидке видалення бур'янів між рядами. Завжди спочатку видаляйте бур'яни, а потім знову укладайте мульчу.
- Уникайте свіжої мульчі.
Це часта помилка новачків. Матеріали для мульчування, наприклад подрібнені гілки, гній або сіно з пасовищ, сінокосів, вулиць та узбіч доріг, можуть містити насіння бур'янів, а також залишки гербіцидів, які можуть вбити ваші рослини. Дайте свіжій мульчі постояти кілька місяців, щоб вимити залишки хімікатів і дати насінню бур'янів прорости і загинути. Ще краще зробити її компостом перед використанням.
- Остерігайтеся повзучих рослин.
Деякі рослини, які поширюються повзучими стеблами, особливо дернові трави, такі як пальчатник, настільки сильні, що ростуть прямо під мульчею, тому не наносите мульчу на них або поруч з ними, якщо ви можете цього уникнути. Замість цього, тримайте їх під контролем за допомогою окантовки, що проходить над і під землею, або ж вирийте невелику траншею уздовж грядки, щоб бачити, коли бур'яни спробують вторгнутися і видалити їх, перш ніж вони потраплять в мульчу.
- Позбавтеся від бур'янів перед мульчуванням.
Хороший шар мульчі може задушити невеликі молоді бур'яни, але не чекайте, що він чарівним чином знищить добре вкорінені бур'яни. Краще видалити будь-які великі бур'яни перед мульчуванням, інакше вони прорвуться. Або, як зазначалося в попередній пораді, деякі з них можуть продовжувати рости під вашою мульчею.
- Не використовуйте занадто багато мульчі.
Коріння рослин мають потребу в кисні, щоб вижити, а дуже глибокий шар мульчі може обмежити його надходження. Крім того, в занадто товстому шарі мульчі добре розвиваються грибки. Грибкові килимки можуть сильно розвиватися і фактично відштовхувати воду, яку ви намагаєтеся зберегти, застосовуючи мульчу. Два з половиною сантиметри мульчі - достатньо і економічно.
- Не допускайте контакту мульчі з вашим будинком.
Коли мульча, що торкається сайдингу, стає вологою, вона створює шлях, по якому терміти та інші шкідники можуть дістатися до вашого будинку. Мульчу можна використовувати біля бетонної стіни, але тримайте її на відстані не менше 15 сантиметрів від будь-якого дерева або дерев'яних конструкцій.
- Не створюйте вулкани мульчі навколо дерев.
Мульчування навколо дерев - гарна ідея, але не варто робити насипу прямо на стовбур. Мульча буде утримувати багато вологи, що може викликати гниття кореневої шийки дерева, а також може спонукати комах проникнути в стовбур і послабити його. Залиште невеликий простір між мульчею і стовбуром дерева. Точно так само дійте з іншими рослинами, чагарниками і багаторічними рослинами. Намагайтеся залишати хоча б кілька сантиметрів навколо стебел від мульчі.
- Уникайте використання пофарбованої мульчі.
Якщо вам необхідно використовувати барвисту мульчу, прочитайте етикетку на пакеті, тадже деякі види мульчі містять натуральні барвники, а на інші можуть бути розпорошені барвники, повні токсинів, шкідливих для домашніх тварин і дітей. Вони можуть проникати в грунт і знищувати корисні мікроби. Та все ж, замість цього краще використовувати компостну листову мульчу, яка виглядає більш природною і покращує грунт.
Останні публікації
Як виростити малину
Надлишок соковитої малини влітку та восени — це сезонне частування, яке не можна пропускати. Але навіщо витрачати гроші на купівлю в супермаркеті, коли можна легко виростити смачну малину самостійно вдома або на своїй ділянці?
Детальніше...Як виростити фруктові дерева
Вирощувати фруктові дерева – це весело та корисно. І є величезний вибір, з якого можна вибрати, включаючи гібридні карликові плодові дерева, які добре ростуть у контейнерах, до повнорозмірних традиційних фруктових дерев, які будуть годувати всю родину протягом багатьох років.
Детальніше...Як виростити нарциси
Першою ознакою весни для багатьох часто є поява нарцисів. Зазвичай вони прилітають наприкінці лютого і часто вважаються вісниками весни. Цибулини досить витривалі, що допомагає їм пережити холодні зимові місяці.
Детальніше...