6 поширених помилок у догляді за кімнатними рослинами
Від надмірного поливу до недостатнього внесення добрив, молоді батьки можуть зробити багато помилок, доглядаючи за своєю зеленню. Ось шість найпоширеніших помилок, які люди роблять з кімнатними рослинами.

1. Перезволоження
Полив - це найважливіше завдання для будь-якого власника рослини. Легко припустити, що якщо трохи води корисно, то більше води повинно бути краще. На жаль, це не може бути далеким від істини для більшості видів кімнатних рослин. У кожного виду рослини є свої переваги щодо води: деякі віддають перевагу лише ковтку чи двох кожні кілька місяців, а інші п’ють галон або більше щотижня.

2. Брудне листя
Прибирання пилу та очищення листя нашої рослини може бути завданням догляду за рослиною, яке легко не помічати. У дикій природі дощова вода та вітер видаляють бруд і сміття з листя рослини. У приміщенні ми повинні взяти на себе це завдання. Найкращий спосіб видалити пил і бруд — акуратно протерти листя рослини мокрою ганчіркою або рукавичками з мікрофібри . Окрім покращення зовнішнього вигляду вашої рослини, цей процес дозволяє рослині ефективніше фотосинтезувати. Це також чудовий спосіб ближче познайомитися зі своєю рослиною, перевірити її на ранні стадії зараження комахами чи інші проблеми, які можуть виникнути.

3. Догляд за коренем
Оточене ґрунтом і заховане всередині горщика, коріння легко зникнути з поля зору та пам’яті. Однак здорові корені необхідні для здорової рослини, оскільки вони відповідають за поглинання води та поживних речовин. Якщо вашій рослині важко залишатися здоровою, варто перевірити коріння на наявність проблем.
Перезволожені, гнилі коріння будуть коричневими або чорними та слизовими. Якщо це так, важливо обрізати коріння рослини, щоб позбутися гнилі, і скорегувати режим поливу. Недостатньо зволожені корені можуть висохнути та втрачати здатність поглинати воду. Якщо ви помітили сухі, ламкі коріння, збільште частоту поливу, поливаючи глибоко, щоб весь ґрунт був зволоженим.
Коріння також можуть бути пошкоджені, коли вони переростають горщик. Ознаками того, що ваша рослина прив’язана до коренів, є те, що коріння виростає з дренажного отвору, вздовж верхньої частини ґрунту або згортається навколо внутрішньої частини горщика. Іншою ознакою є те, що вода витікає під час поливу, що сигналізує про те, що ґрунту недостатньо для утримання вологи. Якщо ви помітили рослину з корінням, пора пересадити або обрізати коріння.
Якщо ваша рослина процвітає, уникайте без потреби турбувати її ніжну кореневу систему. Крихітні кореневі волоски (які виконують більшу частину роботи!) легко пошкоджуються та довго відновлюються.

4. Недостатнє внесення добрив
Потреба в добриві для рослин - не міф! Фактично, це надзвичайно важлива змінна для догляду за рослинами — добриво забезпечує рослини необхідними поживними речовинами, щоб вони виросли великими та сильними. Кімнатні рослини слід удобрювати в періоди активного росту, як правило, навесні та влітку. Рослинні добрива сприяють розвитку здорового листя, міцного коріння, цвітіння тощо.
Якщо ви помітили, що одна з ваших кімнатних рослин відчуває проблеми взимку, спробуйте підгодувати рослину добривом навесні, коли побачите ознаки нового росту. Добриво для рослин і весняна погода зазвичай є ідеальним поєднанням, щоб перетворити сіру рослину назад на чудову.

5. Переміщення рослин навколо
Рослини люблять знаходити дім і залишатися там. Вони процвітають за умови стабільності, тому спробуйте розмістити свої рослини у вічних домівках. Кожного разу, коли ви переміщуєте рослину в абсолютно нове місце, їй потрібно пристосуватися до нових рівнів освітленості та температури, і кожен «період адаптації» дорівнює паузі в рості. Якщо ваша рослина процвітає, це означає, що вона щаслива на своєму поточному місці. Якщо нещодавно перенесена рослина не росте або занепадає, дайте їй кілька тижнів, щоб пристосуватися до подальших змін.
Єдиний раз, коли вам слід перемістити рослину, це коли ви знаєте, що її поточне середовище не працює. Якщо листя рослини жовтіє, це може бути ознакою того, що їй потрібно більше сонячного світла, а якщо її кінчики листя стають сухими та хрусткими, можливо, їй потрібно перебувати в більш вологому місці. Перегляньте посібники з догляду від Kvitofor за порадами щодо вирощування, а також дослідіть, яке середовище віддає перевагу вашій кімнатній рослині.

6. Не знати свого заводу
Одна з найкращих порад, яку ми можемо запропонувати батькам рослин, — проводити невелике дослідження кожного разу, коли вони купують нового зеленого друга. Щоб правильно доглядати за нею, необхідно знати тип клімату, з якого походить ваша кімнатна рослина. Частота поливу залежить від уподобань кожної окремої рослини. Наприклад, кактуси та сукуленти люблять сухий ґрунт, оскільки вони походять із сухих пустельних регіонів. Більш тропічні рослини насолоджуються вологим ґрунтом і вологим повітрям, що нагадує їхнє коріння з тропічного лісу.
Кожна рослина потребує різної частоти поливу, типу ґрунту та кількості світла. Температурний режим для більшості рослин досить простий — якщо людині занадто холодно, щоб почуватися комфортно, ймовірно, занадто холодно для росту кімнатної рослини. Просто майте на увазі, що деякі рослини люблять вологість і можуть процвітати у ванній кімнаті, тоді як інші вважають за краще бути сухими та сидіти біля світлого вікна, щоб поніжитися на сонці.

Щасливого росту!
Останні публікації

Ідеї контейнерів для овочів на підвіконні
З кількома горщиками та контейнерами, розставленими на підвіконнях, ви можете мати свіжі овочі та листя салату на відстані дрібної відстані від кухонного столу.
Детальніше...
Рослини, які не потребують підв'язування
Високі шпилі квітучих рослин залишаються популярними, починаючи від котеджних садів і закінчуючи сміливими багаторічними рослинами в схемах посадок у стилі прерій. Але ні для кого не секрет, що домогтися того, щоб така комбінація посадок виглядала гарно, є важкою роботою, не в останню чергу тому, що багаторічники потребують мульчування, зрізання, підстригання та поділу. І багато вимагають ставки.
Детальніше...
Способи змішування їстівних і декоративних рослин
Їстівні та декоративні рослини не потрібно вирощувати окремо в саду. Насправді вирощувати їх поруч є багато переваг.
Детальніше...