Придбати продукцію

На сайті ви маєте можливість придбати товари не тільки в роздріб, але й гуртом. Якщо ви бажаєте обрати товар на суму від 500 грн до 1000 грн, або в кількості від трьох до семи виробничих ящиків, обирайте «роздрібна торгівля». Якщо ж ви бажаєте придбати товар великою партією та співпрацювати з нами на постійній основі, обирайте «гуртова торгівля»!

Гуртова
торгівля
Роздрібна
торгівля
Публікації  /  5 простих кроків для зберігання кореневищ ірису взимку

5 простих кроків для зберігання кореневищ ірису взимку

 

Серед найкрасивіших культивованих квітів іриси додають саду вишуканої елегантності своїми великими, хитромудрими райдужними квітами, які сидять на величних стеблах в віялах листя.

Вони ростуть з кореневищ, і більшість різновидів мають відмінну морозостійкість аж до Зони 3, що означає, що вони можуть легко перезимувати на місці без пошкоджень.

Проте, іноді ми можемо зіткнутися з пізньостиглими гілками або невеликими рослинами в горщиках, які вимагають захисту взимку.

Цей процес дуже схожий на збір і зберігання інших кореневищ, наприклад жоржин.

Але іриси вимагають певних аспектів догляду і умов зберігання, які трохи відрізняються, щоб вони були здоровими і яскравими на початку весни.

Отже, давайте розглянемо п'ять простих кроків  для зберігання кореневищ ірису взимку.

Кореневища ірису - це товсті і вузлуваті підземні стебла, які ростуть збоку трохи нижче поверхні грунту. Вони виробляють коріння і пагони і зберігають їжу для рослини.

Оскільки вони схильні до зневоднення і можуть витримувати негативні температури, їх зазвичай залишають на зимівлю в землі, а не піднімають.

При зберіганні вони також можуть бути схильні до бактеріальних і грибкових захворювань, а також зараження шкідниками. Слід проявляти обережність, щоб висушити зайву вологу, але не прибирати її настільки, щоб послабити їх.

Дотримуйтесь інструкцій, описаних нижче, і ви будете готові в найкоротші терміни висадити здорові кореневища, які ви зберегли!

 

  1. Викопування, очищення та обрізка

Кращий час для вилучення кореневищ - після того, як рослини відцвітуть, з середини літа до початку осені.

Використовуйте садові вила, щоб акуратно викопати приблизно 15 сантиметрів глибиною, потім підняти і відірвати поверхневі кореневища і їх коріння від грунту, даючи приблизно 10 сантиметрів відступу з усіх боків.

Після підйому за допомогою чистих гострих садових ножиць зріжте листя приблизно на 8 сантимертів і видаліть все сухе або відмираюче листя біля основи.

Видаліть і викиньте волокнисту кореневу тканину і обріжте коріння приблизно до 7-8 сантиметрів.

Обріжте всі засохлі, м'які, зморщені або погано пахнучі частини кореневища.

Розкладіть їх для просушування одним шаром в захищеному, сонячному місці на кілька днів або поки вони не стануть сухими на дотик. Переверніть їх один раз для рівномірного висихання.

Коли вони висохнуть, видаліть залишки бруду щіткою з м'якою щетиною, але не мийте їх водою - додавання вологи на цьому етапі вимагатиме більш тривалого періоду підготовки.

 

  1. Сушка і профілактика

Після очищення і обрізки кореневища необхідно висушити перед відправкою на зберігання.

Розкладіть їх на плоску поверхню, наприклад на піднос або великий шматок картону, залишивши не менше 2,5 сантиметрів буферного простору навколо кожного кореневища.

Якщо потрібен другий шар, накрийте перший злегка зім'ятими паперовими пакетами або газетою, перш ніж накладати зверху.

Помістіть в темне, сухе і тепле місце з хорошою циркуляцією повітря - ідеальна температура для затвердіння становить від 23 до 25 ° С.

Просушіть їх протягом двох тижнів, потім покрийте порошкоподібною садовою сіркою або іншим протигрибковим засобом, щоб запобігти хворобам, зараженню і гниттю.

 

  1. Захисний шар

Після затвердіння і опудрювання останній крок - обгорнути кожну рослину окремо газетою і помістити її в ящик для зберігання.

Коробка може бути картонною, ротанговою, плетеною, дротяною або зроблена з іншого дихаючого матеріалу. Уникайте використання пластика, оскільки він не забезпечує належну циркуляцію повітря і може сприяти гниттю.

Якщо потрібен другий шар, спочатку покладіть трохи зім'ятої газети, перш ніж додавати.

 

  1. Зберігання

Помістіть коробку в прохолодне, темне і сухе місце з постійною температурою від 4 до 10 ° С.

Температура нижче 1 ° С може вбити кореневища. При температурі вище 10 ° С тепло може викликати втрату вологи і зневоднення.

 

  1. Заплануйте регулярні перевірки

Слідкуйте за тим, щоб ваші запаси залишалися здоровими, зазначивши дату в своєму календарі, наприклад, перше число місяця, для регулярних щомісячних перевірок.

Щоб запобігти поширенню гнилі, будь-які м'які або погано пахнучі цибулини слід негайно викинути (але не в компост) разом з папером, в який вони були загорнуті.

Як тільки настане весна, зробіть їм останню перевірку, а потім розсадіть їх в контейнери або в сад.

Останні публікації

Відлякуйте мурах природним шляхом: так ви позбудетеся шкідників
17.01.2023

Відлякуйте мурах природним шляхом: так ви позбудетеся шкідників

Колонії мурах можуть вирости дуже великими. Тому мурахам потрібно багато їжі, щоб прогодувати всіх членів. Деякі мурахи подорожують на великі відстані, щоб знайти нові джерела їжі. Іноді вони заходять у квартиру або на балкон — майже жодна перешкода не здається занадто великою для маленьких комах.

Детальніше...
Обрізка: строки і порядок обрізки дерев і кущів
16.01.2023

Обрізка: строки і порядок обрізки дерев і кущів

Дерева та кущі створюють тінь, додають структуру саду чи ландшафту, перетворюють CO 2 на кисень і є цінним середовищем існування для тварин. Час від часу слід обрізати дерева і підстригати кущі. Обрізка може служити для догляду та збільшення врожайності, але також матиме естетичні, просторові чи безпечні міркування.

Детальніше...
Рослини для різних типів ґрунтів
15.01.2023

Рослини для різних типів ґрунтів

Здається, ваші улюблені рослини не ростуть у вашому саду? Перевірте свій ґрунт – його структура, кислотність і родючість мають великий вплив на те, що ростиме чи ні.

Детальніше...