5 ознак того, що ваші квіти потребують підгодівлі
Зміст
Кожна людина, яка хоче озеленити свій будинок, повинна знати, як доглядати за кімнатними квітами. Щоб зрозуміти, чи потрібна рослині підгодівля, і які добрива слід вносити, звертають увагу на зовнішній вигляд квітки. Саме за цим показником можна визначити нестачу мінеральних речовин в грунті.
Ознаки нестачі добрив
Кімнатні рослини, догляд за якими вимагає особливої ретельності, своїм зовнішнім виглядом показують, що їм необхідно в той чи інший момент. Першими ознаками нестачі добрив є:
- відмирання нижньої частини листяної крони;
- хворобливий вигляд квітки;
- поява шкідників на листі й стеблі;
- припинення росту рослини;
- поява на листках бурих плям;
- відсутність молодих пагонів;
- пожовтіння крони;
- відсутність цвітіння.
Кожна рослина має свої особливості. Приймаючи їх до уваги, квітникар знає, чим підживити кімнатні квіти, щоб вони були здоровими і радували своїм цвітінням. Добрива для листяних рослин містять у собі азот, необхідний для розвитку листяної маси.
Ознаки надлишку підгодівлі
Якщо грунт перенасичений мінеральними речовинами, то це відобразиться на зовнішньому вигляді квітки. Основними ознаками є:
- поява нальоту білого кольору на поверхні грунту;
- в'янення і опадання листя;
- уповільнення цвітіння;
- поява сухого листя;
- крихкість і витягнутість основного стебла.
Добрива мають величезне значення в життєдіяльності рослин. Головне, не перестаратися з внесенням підгодівлі.
Яке значення мають добрива для кімнатних рослин
Перш, ніж удобрювати кімнатні квіти, необхідно пам'ятати, що до складу мінеральних речовин, а також органіки, входять азот, аміак, фосфор, калій і магній. Кожен елемент має цінне значення для рослини, стимулюючи його зростання і розвиток. Основні ознаки голодування квітки безпосередньо залежать від виду мінеральної речовини.
Добрива для квітучих рослин обов'язково містять фосфор і калій. Фосфати необхідні для підтримки енергетичних процесів у клітинах квітів. Недолік цього виду добрив призводить до зміни кольору листя. На них починають з'являтися плями бурого кольору, поступово поширюючись по всій поверхні. У першу чергу зміни починають відбуватися в нижніх листяних шарах. На стовбурі немає нових пагонів і відсутня цвітіння.
Калій бере участь в обміні, який відбувається в клітинах рослини. Цей елемент має важливе значення в процесі цвітіння. При нестачі починається відмирання листяної системи. Рослина перестає рости і розвиватися, листя жовтіє, стебло покривається грибком. При надлишку листові пластини рослини стають темно-зеленими, дрібними. Азот потрібний рослинам для нарощування листяної маси. Найкраще добриво для кімнатних квітів повинно мати його в своєму складі в достатній кількості. На його брак указує жовтизна листя і стебла. При надлишку азоту рослина починає буйно розвивати крону, при цьому цвітіння відсутнє.
Магній бере участь у фотосинтезі. Про його відсутність говорить збліднення листяного покриву з проявом жилок. Пізніше колір починає жовтіти, сохнути і відмирати. При надлишку поступово відмирає коренева система.
Частота внесення підгодівлі
Кожен квітникар повинен знати, як часто удобрювати кімнатні рослини в процесі догляду за ними. Деякі з них потребують підгодівлі щотижня, інші — раз на місяць. Перед внесенням мінеральних речовин необхідно уважно вивчити інструкцію. Щоб рослини отримували достатню кількість мінеральних речовин, рекомендується традиційна підгодівля, яка робиться через кожні три тижні.
Зимова підгодівля рослин
Багато рослин у зимовий період перестають розвиватися і знаходяться в стані спокою. Добриво кімнатних квітів взимку проводиться із застосуванням меншою концентрації мінеральних речовин на відміну від літнього періоду. Підживлення важливе тільки для рослин, у яких триває вегетативний період. Роблять його з інтервалом у чотири тижні.
Підгодовуючи рослини, необхідно пам'ятати, що кількість добрив, воно повинно бути помірним.
Останні публікації
Як виростити малину
Надлишок соковитої малини влітку та восени — це сезонне частування, яке не можна пропускати. Але навіщо витрачати гроші на купівлю в супермаркеті, коли можна легко виростити смачну малину самостійно вдома або на своїй ділянці?
Детальніше...Як виростити фруктові дерева
Вирощувати фруктові дерева – це весело та корисно. І є величезний вибір, з якого можна вибрати, включаючи гібридні карликові плодові дерева, які добре ростуть у контейнерах, до повнорозмірних традиційних фруктових дерев, які будуть годувати всю родину протягом багатьох років.
Детальніше...Як виростити нарциси
Першою ознакою весни для багатьох часто є поява нарцисів. Зазвичай вони прилітають наприкінці лютого і часто вважаються вісниками весни. Цибулини досить витривалі, що допомагає їм пережити холодні зимові місяці.
Детальніше...