Придбати продукцію

На сайті ви маєте можливість придбати товари не тільки в роздріб, але й гуртом. Якщо ви бажаєте обрати товар на суму від 500 грн до 1000 грн, або в кількості від трьох до семи виробничих ящиків, обирайте «роздрібна торгівля». Якщо ж ви бажаєте придбати товар великою партією та співпрацювати з нами на постійній основі, обирайте «гуртова торгівля»!

Гуртова
торгівля
Роздрібна
торгівля
Публікації  /  10 помилок у садівництві, яких слід уникати

10 помилок у садівництві, яких слід уникати

Садівництво не повинно полягати в рабському дотриманні книги правил, але є деякі поширені помилки, які можуть коштувати вам як часу, так і грошей.

 

Не розігріваючи перед викопуванням

Помилки в садівництві - розминка, Getty Images

Якщо ваше тіло не звикло до цього, копання може бути дуже шкідливим, потенційно призводячи до напруження або розтягування м’язів і болю в попереку. Розминка перед копанням може заощадити години болю – просто зробіть кілька розтяжок заздалегідь і переконайтеся, що ваше тіло готове до виклику.

 

Брати наділ, коли не вистачає часу

Помилки в садівництві - наділ, Getty Images

Отримання земельної ділянки вимагає відданості, наполегливої праці та деяких основних інструментів розподілу. Зазвичай ділянки залишаються на деякий час перед виділенням новому орендарю, тому часто потребують повного ремонту, який містити позбавлення від бур'янів., прибирання сміття, а іноді й спорудження сараю чи теплиці. Після цього вам потрібно посіяти насіння, посадити рослини, прополоти, полити, боротися зі шкідниками, хворобами та іншими проблемами, а також не забувати про збір урожаю. Керувати земельною ділянкою стає легше через кілька років, коли ви можете не відставати від прополювання та інших робіт, але перші кілька сезонів вимагають багато зусиль, що може бути складно, особливо якщо ви ніколи не вирощували власні фрукти й овочі раніше. Якщо ви не впевнені, що можете взяти на себе зобов’язання, подумайте про те, щоб поділитися своєю ділянкою з другом або спочатку попросити менший простір. Варто бути реалістом і не налаштовуватися на поразку.


Дозвольте бур'янам заволодіти

Помилки садівництва - прополка

З бур’янами легко боротися, коли вони маленькі. Просто обривайте верхівки сходів однорічних бур’янів кожні пару тижнів і викопуйте молоді багаторічні рослини, поки вони мають невелике коріння. Але дайте їм вирости, і незабаром ви матимете величезну проблему. Бур'яни ростуть швидко - однорічні рослини розвивають квіти й дають насіння протягом короткого проміжку часу, тоді як багаторічні бур'яни можуть приживатися і рости навіть з найдрібніших шматочків кореня. Прополюючи помірно та часто, ви можете уникнути того, щоб бур’яни стали проблемою, і зберегти ваші межі чистими від бур’янів.


Не організуйте свій сарай

Садові помилки - охайний сарай

Охайний, добре організований сарай означає, що ви знаєте, де все знаходиться, коли вам це потрібно. Правильне зберігання інструментів означає, що ви з більшою ймовірністю будете доглядати за ними, а також менше шансів отримати травми від тих, що були неправильно розміщені. Якщо ваш сарай неохайний, ви навряд чи впораєтеся з необхідною роботою, якби у вас був легкий доступ до необхідних інструментів. Тож тримайте свої інструменти в порядку, і у вас не буде виправдання не виконувати цю роботу.


Залишаючи смертельні пастки для дикої природи

Садові помилки - використання сітки рабиці

Легко забути, що дика природа використовує наші сади так само, як і ми, і що деякі ділянки саду можуть бути небезпечними для тварин. Якщо ваш ставок має круті схили, то їжаки можуть впасти в нього і потонути. Якщо ви використовуєте сітку для гороху, птахи, рептилії та дрібні ссавці можуть потрапити в пастку та померти від голоду. Птахи можуть застрягти в пластиковій сітці, яка оточує жирові кульки, тоді як нова огорожа чи стіна можуть перекрити коридор дикої природи, перешкодити тваринам знайти їжу та пару. Щобільше, відсутність перевірки перед тим, як стримувати, може призвести до травм і смерті повільних черв’яків і їжаків.


Обрізка в невідповідний час року

Помилки садівника - обрізка в невідповідний час року

Обрізка кущів і альпіністів вимагає невеликих знань, щоб переконатися, що ви не зашкодите рослині, не видалите квіткові бруньки наступного року або навіть не змусите рослину виростити масу листя за рахунок квітів і плодів. Чи знаєте ви, що виноград потрібно обрізати лише в стані спокою, щоб рослина не загинула? Або що сливи та вишні потрібно обрізати влітку, щоб запобігти поширенню хвороби сріблястого листя? Озбройтеся невеликими знаннями, перш ніж почати обрізку, щоб досягти бажаного результату.


Не використовувати засоби захисту під час роботи з механізмами

Помилки в садівництві - використання засобів захисту

Захисне спорядження вас захистить. Захисні окуляри запобігають травмуванню ваших очей під час роботи з такими механізмами, як ножиці та кущорізи, навушники захищають від втрати слуху під час використання гучних машин, таких як повітродувки, а міцне взуття дозволяє вам працювати в саду, не ризикуючи пошкодити ноги під час використання будь-яких інструментів або обладнання, від садових вил до газонокосарки. Не захищати себе не тільки нерозумно, але й потенційно небезпечно.

Недотримання обережності при піднятті важких предметів

Помилки садівника - важкий горщик

Підняття важких предметів, таких як великі горщики з рослинами, може призвести до хворобливих проблем зі спиною. Однак обережне підняття предметів може запобігти травмам, тоді як пересування порожнього горщика може заощадити багато важкої роботи порівняно з переміщенням повного. Якщо пересуваєте горщики та інші великі садові предмети, переконайтеся, що ви зігнули коліна та тримали спину прямо, і попросіть допомоги, коли вона вам потрібна.

 

Не користується протисонцевий кремом

Помилки в садівництві - використовуйте сонцезахисний крем, Getty Images

Садівництво піддає нас шкідливому ультрафіолетовому випромінюванню, і ми можемо легко отримати сонячні опіки, не усвідомлюючи цього, навіть у похмурі дні. Ми всі знаємо про довгострокову небезпеку перебування на сонці. Садівники особливо вразливі, оскільки ми буваємо на вулиці частіше і довше, ніж ті, хто не садівник. Носіння капелюха, довгих рукавів і протисонцевий крем може допомогти захистити нас.


Не чистити інструменти

Садові помилки - інструменти для чищення

Чищення та заточування садових інструментів допомагає їм працювати краще та служити довше. Такі прості завдання, як витирання бруду з лопати після її використання, допомагають зберегти гостроту леза та запобігають утворенню іржі, тоді як очищення та змащування секаторів забезпечує гострі та чисті зрізи, які дозволяють ранам на рослинах швидко загоюватися, а отже, зменшують ймовірність зараження хворобами. Що, крім того, дезінфекція інструментів після обрізки певних рослин може зменшити передачу хвороб від однієї рослини до іншої.

Останні публікації

Як виростити малину
31.05.2023

Як виростити малину

Надлишок соковитої малини влітку та восени — це сезонне частування, яке не можна пропускати. Але навіщо витрачати гроші на купівлю в супермаркеті, коли можна легко виростити смачну малину самостійно вдома або на своїй ділянці?

Детальніше...
Як виростити фруктові дерева
31.05.2023

Як виростити фруктові дерева

Вирощувати фруктові дерева – це весело та корисно. І є величезний вибір, з якого можна вибрати, включаючи гібридні карликові плодові дерева, які добре ростуть у контейнерах, до повнорозмірних традиційних фруктових дерев, які будуть годувати всю родину протягом багатьох років.

Детальніше...
Як виростити нарциси
30.05.2023

Як виростити нарциси

Першою ознакою весни для багатьох часто є поява нарцисів. Зазвичай вони прилітають наприкінці лютого і часто вважаються вісниками весни. Цибулини досить витривалі, що допомагає їм пережити холодні зимові місяці.

Детальніше...