Придбати продукцію

На сайті ви маєте можливість придбати товари не тільки в роздріб, але й гуртом. Якщо ви бажаєте обрати товар на суму від 500 грн до 1000 грн, або в кількості від трьох до семи виробничих ящиків, обирайте «роздрібна торгівля». Якщо ж ви бажаєте придбати товар великою партією та співпрацювати з нами на постійній основі, обирайте «гуртова торгівля»!

Гуртова
торгівля
Роздрібна
торгівля
Публікації  /  Як вирощувати і доглядати за кольрабі

Як вирощувати і доглядати за кольрабі

Кольрабі — незвичайний, але досить легкий і швидкозростаючий овоч, який в основному вирощують заради кулястих або кулястих стебел, які мають м’який смак, схожий на брокколі чи ріпу. Представник родини Brassica, кольрабі досить декоративний, з м’ясистими зеленими або фіолетовими кулями, що ростуть під зеленим або фіолетовим листям. Можна варити кольрабі або натирати її сирою в салати, а листя теж їдять – їдять їх на пару, як шпинат. Кольрабі є хорошим джерелом харчових волокон, кальцію, вітаміну С і заліза. Ситний і з високим вмістом білка його можна використовувати в рецептах як альтернативу м’ясу, а також добре поєднується з індійськими спеціями.

Посійте насіння під укриттям для отримання раннього врожаю або сійте прямо на вулиці з весни до літа. Зробіть кілька послідовних посівів, щоб забезпечити постійну подачу. Добре поливайте та збирайте врожай, коли стебла стануть розміром з гольф до тенісного м’яча.

 

Де посадити кольрабі

Кольрабі росте в горщику

Вирощуйте кольрабі на сонячному місці в легкому, родючому ґрунті, зволоженому та чистому від бур’янів.

 

Коли садити кольрабі

Час посіву залежить від сорту, а також від того, чи насіння висівається безпосередньо на відкритому повітрі чи починається під укриттям перед посадкою на відкритому повітрі. Фіолетова кольрабі росте повільніше, але витриваліша за зелені сорти, тому краще сіяти зелену кольрабі, яка швидше росте, з березня по червень для отримання раннього врожаю, а потім висівати більш витривалу, фіолетову кольрабі влітку.


Як посадити кольрабі

Посів насіння кольрабі серед інших капусти

Висівають насіння під укриття в кінці зими та на початку весни. Розсада кольрабі не любить турбування коренів, тому висівайте насіння в модульні лотки, наповнені вологим компостом для насіння без торфу. Посійте по дві насінини на модуль і, якщо обидва проростуть, проріджуйте, щоб залишився один проросток. Вирощуйте в добре освітленому що не замерзає місці та зміцнюйте, щоб акліматизуватися на відкритому повітрі, перш ніж висаджувати в середині-пізню весну, коли мине весь ризик заморозків. Слідкуйте за тим, щоб висаджувати розсаду верхньою частиною кореневої грудки на одному рівні з поверхнею ґрунту, оскільки набряклі стебла розвиватимуться прямо над землею.

 

Коли збирати кольрабі

Збір врожаю кольрабі
 

Кольрабі готова до збору через два-три місяці. Збирайте врожай, коли стебла досягнуть розміру від м’яча для гольфу до тенісного м’яча – якщо більше, то вони стануть жорсткими та дерев’янистими. Зріжте їх під корінь і видаліть найстаріші листя, щоб зберегти рослину свіжою. Кольрабі найкраще їсти свіжою, але її можна недовго зберігати в холодильнику в перфорованому пакеті. Збирайте врожай до грудня або раніше, якщо помітите, що листя починає жовтіти.

 

Шкідники та хвороби

Кольрабі готова до збирання

Кольрабі – це капуста, а це означає, що вона схильна до тих самих шкідників і хвороб, які зазвичай вражають інші капусти, такі як капуста та брокколі. Захист і профілактика є найкращим напрямком дій – більшості проблем, наведених нижче, можна запобігти, використовуючи сітку з дрібною сіткою.

  • Слабкі рослини, що гинуть, можуть бути симптомом капустяної мухи, яка відкладає яйця навколо коренів рослини. З них вилуплюються личинки, схожі на опариша, які поїдають коріння
  • Гусениці на листках — це гусениці великих і малих білих метеликів, яких можна видалити та перенести на жертовний урожай настурцій.
  • Крихітні дірки в листі спричинені блошиною, яка не завдає рослині реальної шкоди
  • Хмари білих мошок викликані білокрилкою. Вони зосереджуються в основному в листі, тому набрякле стебло кольрабі не повинно постраждати
  • Набряклі та спотворені коріння та жовтіє листя викликані килою. Уникайте вирощування капусти в одному ґрунті протягом кількох років. Регулярне додавання вапна в кислі ґрунти може допомогти запобігти поширенню цього грибкового захворювання

Останні публікації

Як виростити малину
31.05.2023

Як виростити малину

Надлишок соковитої малини влітку та восени — це сезонне частування, яке не можна пропускати. Але навіщо витрачати гроші на купівлю в супермаркеті, коли можна легко виростити смачну малину самостійно вдома або на своїй ділянці?

Детальніше...
Як виростити фруктові дерева
31.05.2023

Як виростити фруктові дерева

Вирощувати фруктові дерева – це весело та корисно. І є величезний вибір, з якого можна вибрати, включаючи гібридні карликові плодові дерева, які добре ростуть у контейнерах, до повнорозмірних традиційних фруктових дерев, які будуть годувати всю родину протягом багатьох років.

Детальніше...
Як виростити нарциси
30.05.2023

Як виростити нарциси

Першою ознакою весни для багатьох часто є поява нарцисів. Зазвичай вони прилітають наприкінці лютого і часто вважаються вісниками весни. Цибулини досить витривалі, що допомагає їм пережити холодні зимові місяці.

Детальніше...