Придбати продукцію

На сайті ви маєте можливість придбати товари не тільки в роздріб, але й гуртом. Якщо ви бажаєте обрати товар на суму від 500 грн до 1000 грн, або в кількості від трьох до семи виробничих ящиків, обирайте «роздрібна торгівля». Якщо ж ви бажаєте придбати товар великою партією та співпрацювати з нами на постійній основі, обирайте «гуртова торгівля»!

Гуртова
торгівля
Роздрібна
торгівля
Публікації  /  Вирощування полуниці

Вирощування полуниці

 

Олівер Хейл Qse3 AF Wnc48 unsplash

Полуниця виходить простою і ситною. Є кілька речей, про які варто подумати, перш ніж почати рости.

Насіння проти рослин

Часто, коли ми вирощуємо харчові культури у своєму саду, ми вирощуємо їх із насіння. Це можливо з полуницею, але вона зазвичай не дає багато плодів у перший рік. З цієї причини багато людей вирощують полуницю з рослин у горщиках / невеликих рослин із садових центрів та розплідників. Ці рослини повинні давати хороші плоди близько п’яти-шести років.

Коли садити полуницю

Середина весни або рання осінь – це час, коли рослини полуниці доступні та добре садити.

Якщо ви посадите в середині весни, ви можете отримати деякі плоди в цьому році. Проте плоди, ймовірно, будуть кращими в наступні роки.

Де садити полуницю

Полуниця зазвичай найкраще росте і дає найбільше плодів, коли вона отримує достатню кількість світла. Найкраще підійде сонячне або злегка затінене місце в саду. Якщо у вас дуже тінистий сад, можливо, вам краще насолодитися цукерковою текстурою та смаком альпійської полуниці. Але розмір плодів у суниці альпійської значно менший.

Полуниця любить дренований ґрунт, який не буде надто заболочувати.

Однією з чудових речей полуниці є її здатність щасливо рости в різних місцях. Ви можете посадити їх у землю на овочевій грядці або квітковому бордюрі. Або ви можете виростити їх на грядці, горщику на патіо, ящику підвіконня або навіть у підвісному кошику.

Як садити полуницю

Загалом, рослини полуниці потрібно розташовувати на відстані приблизно 30-60 см одна від одної. Це змінюється залежно від сорту - дивіться інструкції на етикетці рослини.

Коли ви садите полуницю, ви повинні залишити крону над землею. Крона — це центральна точка рослини, яка знаходиться безпосередньо над кореневою грудкою. Це тому, що звідси походить новий ріст.

Добре полийте полуницю після посадки. Це допоможе їм освоїтися (влаштуватися на місці), а потім вони прагнуть піклуватися про себе до часу збору врожаю.

Догляд за полуницею

Маленькі білі квіти полуниці

Полуниця, як правило, не потребує догляду. Коли вони починають цвісти та плодоносити, поливайте їх під час посушливої погоди, щоб допомогти плодам дозріти та рости.

Їм може бути корисно Підживлення. Комплексне добриво, яке використовується один або два рази на місяць, може сприяти подальшому плодоношенню.

Важливо захистити рослини шляхом мульчування (мульча — це шар органічного матеріалу). Часто використовують солому. Це допомагає відлякувати равликів і слимаків і допомагає зберегти фрукти сухими. Полуниця, яка стикається з ґрунтом, частіше загниє.

Дрозди справді люблять полуницю, тож якщо ви не хочете ділитися нею з пернатими друзями, покладіть сітку на верхівку ваших рослин.

Збір врожаю полуниці

Люсінда Гершбергер 4h Qa ZN5a1 Xc unsplash

Настав той чудовий час, ваша зелена полуниця тепер стає красивого червоного відтінку!

Збирати врожай полуниці так само просто, як збирати стиглу полуницю з рослини. Перед тим, як збирати фрукти, бажано їх перевірити. Дуже легко відірвати полуницю, яка червона з одного боку, а з іншого виявляється ще непрозорою!

Якщо ви випадково зібрали врожай занадто рано, полуниця може дозріти після збору. Спробуйте поставити їх на сонячному місці вдома або поруч з бананами, які сприяють дозріванню.

Що робити зі своєю полуницею

Полуниця надзвичайно смачна сама по собі, свіжозібрана. Вони також чудово поєднуються з невеликою кількістю крему!

Полуниця, як правило, дозріває відразу, тому ви можете перенасититися (більше, ніж можете з’їсти!). Ви можете:

  • Поділіться полуницею з друзями та сусідами
  • Приготувати полуничне варення
  • Заморозьте полуницю, щоб ви могли насолоджуватися фруктами протягом наступних місяців. Після розморожування вони можуть стати кашоподібними, тому краще використовувати заморожену полуницю для смузі або як частину випічки
 
 

Вирощування нових рослин полуниці з пагонів

Листя рослин полуниці

Як тільки полуниця закінчить плодоносити, вона почне пускати пагони. Ви можете помітити ці пагони, оскільки лист почне рости на відстані кількох сантиметрів від основної частини рослини. Прямо під листком з’являться нова крона та коренева кулька, які намагатимуться закопатися в землю.

Ці бігуни по суті допомагають вам вирощувати нові рослини полуниці безплатно. Ви можете допомогти природі, прикріпивши полози до землі. Використовуйте для цього кілочки, садовий дріт або навіть шпильки.

Ви можете пришпилити рослини до маленьких горщиків, наповнених компостом. Зрештою, коли коріння проросте в цей горщик, ви можете зрізати втечу з основної рослини. Тепер у вас є нова рослина полуниці в горщику — додаткова для вас або подарунок!

Загалом рекомендується не давати пагонам рости протягом перших кількох років, оскільки вони забирають плоди. Просто обріжте бігуни на маківці. Зважаючи на це, вирощування одного пагона на кожну рослину в перший рік, ймовірно, не надто зменшить кількість або якість плодів.

На присадибних ділянках і у великих садах за допомогою полозів можна повільно переміщувати полуничну грядку по вашому простору. Це може знизити ризик появи шкідників і хвороб.

Перезимівля полуниці

Після того, як полуниця прижилася, полуниця стає наполовину витривалою багаторічною рослиною. Це означає, що вони, як правило, переживуть зиму і продовжуватимуть рости протягом кількох років. З часом якість і кількість плодів зменшиться.

Взимку полуниця має певний захист від сильного морозу. Навколо них можна покласти додатковий шар соломи або садового волокна. Сильні морози вони переживуть, але рослини можуть пошкодитися. Це сповільнить їх ріст навесні та може зменшити кількість вироблених плодів.

Останні публікації

Як виростити малину
31.05.2023

Як виростити малину

Надлишок соковитої малини влітку та восени — це сезонне частування, яке не можна пропускати. Але навіщо витрачати гроші на купівлю в супермаркеті, коли можна легко виростити смачну малину самостійно вдома або на своїй ділянці?

Детальніше...
Як виростити фруктові дерева
31.05.2023

Як виростити фруктові дерева

Вирощувати фруктові дерева – це весело та корисно. І є величезний вибір, з якого можна вибрати, включаючи гібридні карликові плодові дерева, які добре ростуть у контейнерах, до повнорозмірних традиційних фруктових дерев, які будуть годувати всю родину протягом багатьох років.

Детальніше...
Як виростити нарциси
30.05.2023

Як виростити нарциси

Першою ознакою весни для багатьох часто є поява нарцисів. Зазвичай вони прилітають наприкінці лютого і часто вважаються вісниками весни. Цибулини досить витривалі, що допомагає їм пережити холодні зимові місяці.

Детальніше...