7 правил, як правильно пасинкувати томати
Знадобиться інструмент та пів години вільного часу.
- Розмір. Оптимальний розмір пасинка, що дозрів для видалення – 5 см. Раніше видаляти сенсу немає, відросте наново. Акуратно видаляємо, залишаючи 1-2 см біля основи з тієї ж причини: щоб не відріс.
- Кількість. За один раз видаляємо не більше 5 пасинків та листя з куща, інакше рослина почне стресувати і може загинути.
- Полив. Не поєднуйте видалення пасинків та полив. Підвищена вологість погано поєднується з відрізами. Пасинкувати найкраще наступного дня після поливу, в суху теплу погоду.
- Час. Першу процедуру можна проводити через 14 днів після висадки у ґрунт. Надалі дотримуйтесь того ж терміну.
- Сорт. Якщо ви посадили високорослі помідори, такі рослини, крім пасинкування, рекомендується прищипувати, інакше ви отримаєте величезний кущ до 2 метрів заввишки без плодів. У низькорослих сортів не рекомендується видаляти всі пасинки. Залиште 1-2 стебла. Те саме правило стосується сорту черрі: 1-2 стебла більш ніж достатньо, щоб кущ не зламався під великою кількістю плодів на пасинках.
- Теплиця. Для тепличних рослин кількість пасинків зростає. Для високорослих допустимо залишати 5-7 кистей на головному стеблі, а для низькорослих 2-3. Формувати кущі у теплиці потрібно частіше – 1 раз на тиждень.
- Пропущений пасинок можна не видаляти. Якщо він відріс, досить відщипнути йому маківку і далі рости не буде. Залишіть його як друге стебло – так буде найкраще для рослини.
Як бачите, прийоми досить прості й на практиці дозволяють заощадити купу часу, зберігши рослини здоровими та плодючими. Не забувайте підживлювати томати добривом ТМ “Чистий лист” для помідорів та перцю, це не тільки пришвидшить ріст плодів, а й повною мірою наситить їх корисними елементами та покращить смакові якості.
Гарного врожаю!
Останні публікації

Ідеї контейнерів для овочів на підвіконні
З кількома горщиками та контейнерами, розставленими на підвіконнях, ви можете мати свіжі овочі та листя салату на відстані дрібної відстані від кухонного столу.
Детальніше...
Рослини, які не потребують підв'язування
Високі шпилі квітучих рослин залишаються популярними, починаючи від котеджних садів і закінчуючи сміливими багаторічними рослинами в схемах посадок у стилі прерій. Але ні для кого не секрет, що домогтися того, щоб така комбінація посадок виглядала гарно, є важкою роботою, не в останню чергу тому, що багаторічники потребують мульчування, зрізання, підстригання та поділу. І багато вимагають ставки.
Детальніше...
Способи змішування їстівних і декоративних рослин
Їстівні та декоративні рослини не потрібно вирощувати окремо в саду. Насправді вирощувати їх поруч є багато переваг.
Детальніше...